Pierwsze polskie forum rowerowo-turystyczno-oudoorowe typu Q&A

+1 głos
Posiadam rower mtb na kołach 29 cali. W tym roku chciałbym spróbować bikebackingu. Pytanie, czy na tym rowerze to ma w ogóle sens?
w Rower przez użytkownika

5 odpowiedzi

–3 głosów
Nie, rower mtb, to nie rower turystyczny.
przez użytkownika
+1 głos
Pewnie że ma. Każdy jeździ na tym na czym mu wygodnie lub na tym co ma. Nie daj sobie wmówić przez sprzętowych fetyszystów, że trzeba mieć dedykowany rower bo inaczej się nie da. Znam wielu ludzi, którzy uprawiają bikepacking na MTB i jakoś żyją i nie narzekają że woleliby inny rower. Na MTB masz te zalety że masz szeroki opony więc przejedziesz przez większość piachów a po prostu będziesz wolniejszy na asfaltach i ubitych szutrach,
przez użytkownika wycieczkowicz (920)
+1 głos
rower typowo turystyczny lepiej się sprawdzi. Ale dobrze przystosowany MTB też będzie dobrym wyborem. Każdy jeździ na czym lubi
:)
przez użytkownika świeżak (170)
0 głosów
Ja zamieniłem rower trekingowy na górala 29 cali i szczerze powiedziawszy na góralu jeździ mi się wygodniej (nawet w dalsze trasy), ponieważ nie odczuwam bólu kręgosłupa jak jadę ponad 100 km.
przez użytkownika świeżak (320)
0 głosów
Sądzę że tak, wszystko zależy jak wykonania roweru. Nie każde MTB jest takie samo. Jednym będzie wygodnie jeździło się tylko bo bezdrożach i lasach, inne natomiast będą dawały radę również na asfalcie. Ja jako amator wybrałem rower mocno uniwersalny i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Na tej stronie znajdziesz dość szeroki wybór rowerów od MTB po rowery elektryczne. Sam tam kupiłem swój rower ;) https://www.drerowery.pl/pl/c/GORSKIE/149
przez użytkownika
Nie chcę zakładać nowego tematu więc się podepnę. Czym kierować się przy wyborze okularów polaryzacyjnych?
Ochrona naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV jest bardzo ważna. Jest to jedna strona medalu ponieważ tak samo ważna jest ochrona przed odblaskami zbyt mocnego światła. Nawet bardzo krótkie przebłyski mogą negatywnie oddziaływać na nasz wzrok. Jeśli chcesz się przed tym uchronić to wybierz polaryzacyjne okulary dostępne w wielu wariantach np. tutaj - https://www.brylano.com/pl/c/Okulary-polaryzacyjne/367 Najważniejsze będzie dobranie odpowiedniego rodzaju soczewki bazując na jej kolorze. Modele szare i zielone to okulary całoroczne, które mogą być stosowane niezależnie od intensywności nasłonecznienia. To będzie najbardziej uniwersalny zakup.
Witaj w serwisie Wirtualne Szlaki - Forum, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy związane z podróżami bliższymi i dalszymi, a także sprzętem turystycznym, oudoorowym, rowerowym.
  1. Adas

    1120 pkt.

  2. Slovik

    920 pkt.

  3. Hutnik

    320 pkt.

  4. Maćko

    270 pkt.

Nagrody w tym miesiącu

28 pytań
51 odpowiedzi
23 komentarzy
46 użytkowników