Jeszcze 10 lat temu mało kto wyobrażał sobie możliwość rozliczenia się z podatku online. Niekończące się kolejki do urzędów skarbowych były stałym elementem polskiej rzeczywistości. To, w jakim miejscu dziś jesteśmy, pokazuje rozmiar rewolucji, jaka odbyła się w naszym kraju przez ostatnie kilka lat. Dziś każdy, kto chce rozliczyć się z fiskusem, może zrobić to w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Wystarczy odrobina wolnego czasu, przygotowane wcześniej informacje oraz dostęp do internetu.

Program do rozliczania PIT 2018 – jak wybrać?

Możliwość elektronicznego składana zeznań podatkowych to udogodnienie, na jakie Polacy czekali przez długie dekady. Wykorzystując specjalistyczny program do rozliczania PIT, możemy wypełnić i wysłać nasze rozliczenie podatkowe szybko i sprawnie. Co więcej – wcale nie musimy być ekonomicznymi omnibusami, by poprawnie wypełnić i przekazać do urzędu skarbowego PIT 2018 online.

Profesjonalne programy komputerowe, umożliwiające wypełnienie i złożenie PIT znajdziemy w sieci, na płytach CD dołączanych do codziennej prasy oraz w wielu innych miejscach. Dostęp do oprogramowania jest więc niezwykle prosty, warto jednak postawić na najbardziej procesjonalne, sprawdzone rozwiązania. Program PIT 2017 powinien być funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Sam powinien podpowiedzieć nam wybór odpowiedniego formularza, a następnie przeprowadzić nas przez proces jego poprawnego wypełnienia. Istotną funkcjonalnością, jaką powinien posiadać program do rozliczania PIT 2018, jest autokorekta i sprawdzenie formularza przed jego wysyłką. Dzięki temu unikniemy błędów, które Polacy najczęściej popełniają w rozliczeniach podatkowych. Nie będzie więc potrzeby składania korekty zeznania podatkowego, co znacznie wydłuża formalności związane z rocznym rozliczeniem. Kiedy już wyślemy PITY 2018 do urzędu skarbowego, program powinien wygenerować urzędowe potwierdzenie odbioru, stanowiące dowód przekazania zeznania podatkowego do właściwego urzędu skarbowego.

PIT 2018 – program

Poza odpowiednią funkcjonalnością i łatwą obsługą, umożliwiającą wysyłkę PIT 2017, program powinien być także darmowy. Po co płacić za coś, co u innych dostawców dostępne jest za darmo z identyczną (lub często szerszą) funkcjonalnością? Trzecim filarem, na którym opiera się profesjonalny program do PIT, jest bezpieczeństwo. Warto wybierać te aplikacje, które gwarantują nam pełną poufność danych i posiadają najwyższe standardy zabezpieczeń. Urząd skarbowy – PITy: więcej informacji znajdziesz na https://www.pitax.pl/urzad-skarbowy-online/.