Pierwsze polskie forum rowerowo-turystyczno-oudoorowe typu Q&A

0 głosów
Jakie są najlepsze sakwy rowerowe? Kojarzę tylko Crosso, ale nie wiem czy to jest najlepszy wybór do celów takiego amatorskiego wyjazdu w teren.
I czy rodzaj bagażnika ma wpływ na wybór sakw? Muszą być dedykowane czy najczęściej sakwy będą pasować? Albo na co zwrócić uwagę?
w Wędrówki przez użytkownika wycieczkowicz (1.1k)
otwarte ponownie przez użytkownika

2 odpowiedzi

+1 głos
Najlepsza
Najczęściej sakwy powinny pasować do większości bagażników. Ważne żeby bagażnik miał na gole oczko do zamocowania haka od sakwy. Jeżeli nie ma to można osobno dokupić adapter z takim oczkiem. Sakwy Crosso to chyba najsensowniejszy wybów w kategorii cena/jakość. Sam używam Big Dry. Wielu moich znajomych również i jeszcze nikt nie narzekał. Jak ktoś nie zwraca uwagi na cenę to warto zainteresować się też sakwami Ortlieb.
przez użytkownika wycieczkowicz (920)
wybrane przez użytkownika
0 głosów
Mogę polecić sakwy Ortlieb. Niestety kosztują niemało, ale kupisz raz i już się nie martwisz. Miałem wiele sakw ale Ortlieby są najtrwalsze.
przez użytkownika świeżak (320)
Potwierdzam że Ortlieb są super odporne. Wytrzymały ze mną o wiele więcej niż Crosso. obecnie mam  takie sakwy https://www.rowertour.com/p/70399/ortlieb-back-roller-classic-sakwy-rowerowe-tylne-ultramarine-black-40l i tez bardzo sie sprawdzają. Najważniejsze żeby były wodoodporne i wytrzymałe na otarcia. Dużo ludzi jeździ z Tą makrą bo jest po prostu niezawodna.
Witaj w serwisie Wirtualne Szlaki - Forum, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy związane z podróżami bliższymi i dalszymi, a także sprzętem turystycznym, oudoorowym, rowerowym.
 1. Adas

  1120 pkt.

 2. Slovik

  920 pkt.

 3. Hutnik

  320 pkt.

 4. Maćko

  270 pkt.

Nagrody w tym miesiącu

28 pytań
51 odpowiedzi
23 komentarzy
46 użytkowników