Pierwsze polskie forum rowerowo-turystyczno-oudoorowe typu Q&A

0 głosów
Podpowiedzcie,szanowne grono co dobrego wybrać aby rejestrowało ślad GPS a i czasami poprowadziło po wyznaczonej trasie? Obecnie używam Mio 105 (ślad rejestruje ale z prowadzeniem po trasie już gorzej), wiem że alternatywą jest Garmin ale to ceny Garmina z pakietami czujników trochę są wygórowane wg mnie. Zna ktoś jakąś tańszą alternatywę?
w Rower przez użytkownika wycieczkowicz (920)
Ale chyba juz znalazlem :)

4 odpowiedzi

0 głosów
Najtaniej to chyba wyjdzie telefon z jakąś aplikacją mapową (np. Locus) plus jakiś powerbank.
Ale może to nie do końca o to chodzi.
przez użytkownika wycieczkowicz (1.1k)
No właśnie nie za bardzo uśmiecha mi się wożenie ponad 6 calowego telefonu na kierownicy. I przy ciągle włączonym wyświetlaczu to prądożerność za duża.
Można kupić jakiś 4-5 calowy tylko do tego celu ;] lub wykorzystać jakiś stary.
Można, nawet mam kilka takich leżeć tylko jeździć z dwoma telefonami to trochę słabo,a przekładać kartę raz do jednego raz do drugiego to też nie rozwiązanie. Szukam rozwiązania stricte rowerowego. Które będzie przytwierdzone do kierownicy i tam pozostanie.
Locus może być z mapą offline (bez karty). Więc jeden telefon w plecaku a drugi na kierownicy.

Ale w sumie ciekawi mnie czy są jakieś rowerowe urządzonka z aliexpress ;]
0 głosów
Garmin Edge 200. Nie kosztuje wiele a robi co potrzebujesz.
przez użytkownika świeżak (320)
Takie prowadzenie po kresce zawieszonej w próżni to mam w Mio 105. Bardziej chodzi mi o coś co pokaże mi ślad nałożony na jakąś mapę co bym mógł się zorientować w terenie/ okolicy w trakcie jazdy.
0 głosów
To może użytwany garmin turystyczny serii oregon? Od paru lat używam 450. Pancerny, zasilany z paluszków, mapy wektorowe, rastrowe bez limitów po drobnej modyfikacji, obsługuje czujniki ant+ kadencji / prędkości, tętno.

Nie bałbym się używanych, bo to solidne sprzęty, raczej rzadko zdarzają się awarie.
przez użytkownika turysta (1.5k)
A są jakieś dedykowane mocowania do kierownicy dla tych Oregonów, czy trzeba samemu się w rzeźbienie i dopasowywanie bawić? Z tego co przejrzałem to ta 450 ma ekran dotykowy tylko czy jakieś przyciski do nawigowania tez?
Jest uniwersalne mocowanie do kilku modeli w tym tego oregona. Przy używanych często jest w komplecie. Na aliexpress to kilka dolarów. Nie ma żadnych przycisków poza włącznikiem. Dobrze to działa, nawet w trakcie jazdy i przy grubych rękawiczkach.
0 głosów
dobry uchwyt na telefon power bank i telefon. Jest to najtańsza opcja. Dodatkowo można kupić jakieś urządzenie tutaj jest masę tego. Ze swojego doświadczenia  polecam mio albo Bryton ten drugi jest często polecany i chyba jeden z tańszych :)
przez użytkownika
Witaj w serwisie Wirtualne Szlaki - Forum, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy związane z podróżami bliższymi i dalszymi, a także sprzętem turystycznym, oudoorowym, rowerowym.
 1. Adas

  1120 pkt.

 2. Slovik

  920 pkt.

 3. Hutnik

  320 pkt.

 4. Maćko

  270 pkt.

Nagrody w tym miesiącu

28 pytań
51 odpowiedzi
23 komentarzy
46 użytkowników