Pierwsze polskie forum rowerowo-turystyczno-oudoorowe typu Q&A

+1 głos
Szukam dobrych i sprawdzonych opon do roweru trekkingowego. W zbliżającym się sezonie zamierzam jeździć z sakwami. Głównie drogi asfaltowe, ale czasem też szutry czy drogi leśne. Zależy mi na trwałości i wytrzymałości.
w Rower przez użytkownika
edycja przez użytkownika

3 odpowiedzi

+1 głos
Z serii Schwalbe Marathon. Ja używam Marathon Plus Tour 26 x1,75.
przez użytkownika świeżak (270)
0 głosów
Tak jak kolega wcześniej powiedział Schwalbe Marathon są ogólnie polecane. Mają wkładke antyprzebiciową jednak przez to są dość ciężkie. Jak nie w wymagający teren to ja zakładam Continental Race King lub Schwalbe Smart Sam. Mają bieżnik bardziej terenowy ale na szutrach i asfaltach  też się nieźle sprawdzają.
przez użytkownika wycieczkowicz (920)
0 głosów
Jest kilka wersji dobrych opon pod turystykę. Przydało by się więcej szczegółów np rozmiar koła 26" czy 28"  czy może inny rozmiar, nie wszystkie opony występują w każdym rozmiarze. Dodatkowo ważne jaka szerokość opony będzie dobra do roweru max/min, ale jeżeli  miał bym coś wybrać tak o  to z 26" polecam  na asfalt i raczej częściej szutry to coś z agresywniejszym bieżnikiem jak przedmówca Marathon Plus Tour 26 x1,75, ale jak bardziej asfalt spróbował bym Continental  Ride Tour 26''x 1,75'' ewentualnie,  na typowo szosę  26x1.6 MICHELIN PROTEK CROSS REFLEX. To były by moje typy, choć warto by tu poznać więcej szczegółów.
przez użytkownika
Witaj w serwisie Wirtualne Szlaki - Forum, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy związane z podróżami bliższymi i dalszymi, a także sprzętem turystycznym, oudoorowym, rowerowym.
 1. Adas

  1120 pkt.

 2. Slovik

  920 pkt.

 3. Hutnik

  320 pkt.

 4. Maćko

  270 pkt.

Nagrody w tym miesiącu

28 pytań
51 odpowiedzi
23 komentarzy
46 użytkowników