Pierwsze polskie forum rowerowo-turystyczno-oudoorowe typu Q&A

+1 głos
Posiadam rower mtb na kołach 29 cali. W tym roku chciałbym spróbować bikebackingu. Pytanie, czy na tym rowerze to ma w ogóle sens?
w Rower przez użytkownika

4 odpowiedzi

–3 głosów
Nie, rower mtb, to nie rower turystyczny.
przez użytkownika
+1 głos
Pewnie że ma. Każdy jeździ na tym na czym mu wygodnie lub na tym co ma. Nie daj sobie wmówić przez sprzętowych fetyszystów, że trzeba mieć dedykowany rower bo inaczej się nie da. Znam wielu ludzi, którzy uprawiają bikepacking na MTB i jakoś żyją i nie narzekają że woleliby inny rower. Na MTB masz te zalety że masz szeroki opony więc przejedziesz przez większość piachów a po prostu będziesz wolniejszy na asfaltach i ubitych szutrach,
przez użytkownika wycieczkowicz (920)
+1 głos
rower typowo turystyczny lepiej się sprawdzi. Ale dobrze przystosowany MTB też będzie dobrym wyborem. Każdy jeździ na czym lubi
:)
przez użytkownika świeżak (170)
0 głosów
Ja zamieniłem rower trekingowy na górala 29 cali i szczerze powiedziawszy na góralu jeździ mi się wygodniej (nawet w dalsze trasy), ponieważ nie odczuwam bólu kręgosłupa jak jadę ponad 100 km.
przez użytkownika świeżak (320)
Witaj w serwisie Wirtualne Szlaki - Forum, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy związane z podróżami bliższymi i dalszymi, a także sprzętem turystycznym, oudoorowym, rowerowym.
 1. Adas

  1080 pkt.

 2. Slovik

  920 pkt.

 3. Hutnik

  320 pkt.

 4. Maćko

  270 pkt.

Nagrody w tym miesiącu

25 pytań
47 odpowiedzi
15 komentarzy
249 użytkowników