Stworzyliśmy pierwszą internetową mapę turystyczną regionu, która prezentuje sieć szlaków pieszych i rowerowych mapa.wirtualneszlaki.pl. To wygodne narzędzie do planowania wycieczek, po uruchomieniu na smarfonie z dostępem do internetu i GPS zmienia się w funkcjonalną aplikację nawigacyjną.

Mapa na komórceMapa powstała na bazie danych GPS, które zbieramy od ponad 4 lat. Jej celem jest ułatwienie planowania wycieczek pieszych i rowerowych. Przejrzyście pokazuje ona węzły szlaków, możliwe skróty, ukształtowanie i pokrycie terenu, granice parków krajobrazowych, rezerwatów oraz wiele innych informacji potrzebnych turyście. Planowanie dalszych wypraw ułatwia mapa połączeń kolejowych oraz informacja o pogodzie. Dzięki wirtualnej linijce można precyzyjnie oszacować długość planowanej wycieczki.

Mapa jest w pełni zgodna z urządzeniami mobilnymi. Po uruchomieniu strony mapa.wirtualneszlaki.pl na smartfonie czy tablecie, można korzystać ze wszystkich funkcji, a dodatkowo wyświetlić na niej swoją pozycję, wykorzystując wbudowany w urządzenie modułu GPS.

Mapa sieci szlaków jest ciągle rozwijana, dodawane i aktualizowane są kolejne trasy. Obecnie zawiera ok. 90% szlaków pieszych i 70% rowerowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.