Mapa Borów Tucholskich na AndroidzieNowe technologie, smartfony, mobilne strony i aplikacje pomagają planować wycieczki i orientować się w terenie. Jednak często  pobieranie danych w terenie jest powolne i kosztowne, i kończy się wraz zasięgiem sieci GSM. Z pomocą przychodzą nam wtedy tradycyjne mapy papierowe i aplikacje mobilne, które korzystają z mapy bez dostępu do internetu (offline).

Poniżej dostępne są mapy kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych opracowane dla najpopularniejszych aplikacji dedykowanych systemowi Android (Locus, OruxMaps) oraz dostępnej na różne platformy TrekBuddy.  Zasięgiem obejmują one znaczną część województwa, w tym jego najciekawsze zakątki. Profesjonalnie opracowane mapy nie odstępują jakością od najlepszych publikacji tradycyjnych, a w połączeniu z GPS pozwalają świetnie orientować się w terenie, nawet gdy zniknie ostatnia kreska zasięgu.

Żeby z nich skorzystać, wystarczy zainstalować jedną z bezpłatnych aplikacji, wgrać mapy na kartę pamięci, włączyć GPS i ruszać w teren. Wszystko opisane jest krok po kroku w instrukcji.

AKTUALIZACJA 26-05-2017: Mapy są ponownie dostępne. Zapraszamy do pobierania.
AKTUALIZACJA 17-11-2017: Mapy są teraz dostępne do pobrania za darmo przez nasz sklep:

Mapy do pobrania w naszym darmowy sklepiku >

 

Jak zainstalować aplikację Locus i  mapy na telefonie?

Polecamy również aplikację Parki Krajobrazowe (Android, iOS, Windows Phone) oraz mapę szlaków online (działa również na komórkach z GPS, wymaga połączenia z siecią)