Ruszaj w trasę i odkrywaj Skandynawię na dwóch kółkach! Teraz możesz poznać ciekawostki o Szwecji i odkryć jej uroki podczas niezwykłej wyprawy rowerowej! Ciekawie położone ścieżki rowerowe i malownicze widoki sprawią, że to będzie niezapomniana podróż. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Szwecji, z perspektywy dwóch kółek!

Wszędzie dobrze, ale na rowerze najlepiej!

Z rowerem pod ręką, zwiedzanie Szwecji to czysta przyjemność! Szybko przemieścisz się z miejsca na miejsce, a jednocześnie zyskasz możliwość zatrzymania się na dłużej dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz – a to wszystko w wydaniu eko i po Twojemu, w grupie lub indywidualnie! Kultura jazdy jest tu bardzo wysoka, a co więcej, szwedzkie trasy rowerowe dają mnóstwo możliwości, są wytyczone w atrakcyjny dla odwiedzających sposób, a jednocześnie tak, by ułatwić podróż rowerzystom. Ciekawostka: w Szwecji jest niska gęstość zaludnienia, co sprawia, że podróż rowerowa odbywa się głównie po lasach i wioskach, pomiędzy jeziorami i pagórkami. Ułatwieniem dla podróżujących jest to, że szwedzkie prawo pozwala na biwakowanie w dowolnie wybranym miejscu, dzięki czemu sam decydujesz, czy zaśniesz pod gołym niebem, nad wodą czy w leśnej okolicy. Wycieczka rowerowa daje niemal nieograniczone możliwości, jest idealną opcją dla osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek i niezależność, ale również pozwala na bliskie spotkanie ze Szwecją – ciekawostki, zabytki, kultura i wiele więcej, to wszystko jest na wyciągnięcie ręki!

Szwecja – ciekawostki, po które ruszysz na dwóch kółkach

Plaże, wyspy, pagórki i lasy – Szwecja to idealny kraj na wycieczki rowerowe i obcowanie z naturą. Możesz zwiedzać indywidualnie lub w grupie i wybrać interesujące Cię trasy rowerowe.
To, którą wybierzesz zależy od Twoich preferencji – możliwości jest wiele, a każda z nich bardzo atrakcyjna. Możesz popędzić rowerem w nieznane i na własną rękę eksplorować rowerowe trasy lub wybrać się w drogę z grupą i pilotem. Atrakcyjnym regionem jest na przykład Karlskrona, czyli niezwykłe miasto, które położone jest na 33 wyspach. Charakterystyczne kolorowe domki, rejs na wyspę Aspö i zwiedzanie twierdzy Drottnigsskär to tylko niektóre atrakcje, które możesz wybrać podczas takiej rowerowej wyprawy, by odkryć ciekawostki związane ze Szwecją. Przejażdżka rowerem po regionie Blekinge to przede wszystkim niezwykłe krajobrazy, jeziora polodowcowe, liczne głazy i zachwycające lasy, ale widoczna jest tutaj również ręka człowieka, stare kamieniołomy, czy urokliwe, drewniane kładki. To wszystko sprawia, że wycieczka rowerowa po Szwecji to prawdziwa uczta dla oka i ekscytująca przygoda. Szczególnie, że możesz postawić zarówno na trasy rekreacyjne jak i te skonstruowane dla osób bardzo aktywnych, które lubią wyzwania.

Komu Szwecja, temu prom!

Zanim jednak przesiądziesz się na dwa kółka, pomyśl o podróży do Szwecji. Rejs promem to nie tylko szybka, ale również bardzo przyjemna forma na rozpoczęcie swojej wyprawy. To proste – jeśli wieczorem wypłyniesz na szerokie wody Bałtyku, o poranku będziesz już na miejscu, w porcie w Karlskronie. Taki rejs to idealny moment, aby odpocząć we własnym stylu. Z dala od codziennych wyzwań możesz spędzić czas ze znajomymi lub wziąć udział w specjalnie zorganizowanej imprezie, podczas której poznasz nowych ludzi i zintegrujesz się z grupą. Podczas rejsu możesz zrobić zakupy i wybrać pamiątki dla siebie i swoich bliskich lub pograć w cymbergaja czy gry towarzyskie. Jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia, możesz też zrelaksować się w wygodnej kabinie lub skorzystać z masażu. Bryza we włosach i szum fal sprawią, że doskonale się odprężysz i nabierzesz sił na rowerowe eskapady i odkrywanie zabytków oraz chętnie zgłębisz rozmaite ciekawostki o Szwecji. Rejsy promem dają wiele możliwości i cieszą się dużą popularnością, a przykładowe oferty znajdziesz w Internecie na stronie: https://www.stenaline.pl/wycieczki/dla-aktywnych. Dzięki tak zorganizowanym wycieczkom, wybierzesz idealną opcję dla siebie i, niezależnie od wieku, kondycji i znajomości Szwecji, odbędziesz niezapomnianą podróż po tym urokliwym kraju!

materiał zewnętrzny