Nienaganna fryzura każdego dnia to marzenie wielu kobiet. Aby ją uzyskać, wiele osób decyduje się nie tylko na częste wizyty u fryzjera, ale także zakup specjalnych urządzeń i samodzielną stylizację włosów. Suszarka, prostownica, lokówka – tych urządzeń nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie każdy jednak słyszał o elektrycznej szczotce, która może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnej prostownicy. Dowiedz się, jakie efekty można dzięki niej uzyskać.

1. Elektryczna szczotka do włosów – jakie efekty można dzięki niej uzyskać?
2. Szczotka elektryczna do włosów – czy może zastąpić tradycyjną prostownicę?
3. Elektryczna szczotka do włosów – jaki model wybrać?

Elektryczna szczotka do włosów – jakie efekty można dzięki niej uzyskać?

Mimo że co jakiś czas rynek produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów elektryzuje wiadomość o nowym typie szczotki, wydaje się, że innowacje dotyczące przyrządów do czesania nie mogą zajść zbyt daleko. Ciekawostką jest jednak szczotka podłączana do prądu.
W powszechnej opinii szczotka czy grzebień nie wymaga napędu elektrycznego, jednak efekty, które można uzyskać dzięki szczotce elektrycznej trudno osiągnąć innym urządzeniem. Dodatkowo jest łatwa w użyciu – wystarczy podłączyć ją do prądu, a po jej nagrzaniu, przeczesać pasma włosów. Po użyciu szczotki włosy są wyraźnie prostsze.
Szczotka daje naturalny efekt, który doceni z pewnością większość kobiet, marzących o prostych włosach. Odpowiednie kosmetyki do stylizacji umożliwią natomiast mocne wyprostowanie włosów na wiele godzin.
Inny efekt, który uzyskać można dzięki elektrycznej szczotce, to zmniejszenie elektryzowania się włosów. Takie rezultaty zapewniają modele z funkcją jonizacji, neutralizującej dodatnie ładunki elektryczne. Wytwarzane przez ciepło jony powodują wizualne pogorszenie kondycji włosów, a także trudności w wymodelowaniu fryzury. Szczotka elektryczna produkuje jony ujemne, które niwelują działanie ładunków elektrycznych, sprawiając, że włosy są gładkie i łatwe do ułożenia. Szczotka elektryczna to również dobry wybór dla osób, które chcą przyśpieszyć wzrost włosów.

Szczotka elektryczna do włosów – czy może zastąpić tradycyjną prostownicę?

Możliwość zastąpienia wielu urządzeń jednym z pewnością zainteresuje wiele osób. Szczotka dobrze sprawdzi się jako zamiennik dla prostownic, szczególnie dla kobiet, które martwią się zniszczonymi włosami. Zaletą szczotki jest brak długotrwałego, bezpośredniego kontaktu z włosami. Dzięki temu pasma nie są narażone na wysoką temperaturę i nie ulegają wysuszeniu, jak przy stosowaniu tradycyjnej prostownicy.

Elektryczna szczotka do włosów – jaki model wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli elektrycznych szczotek. Równie duża jest rozpiętość cenowa między urządzeniami. Ich cena zależy głównie od posiadanych funkcji. Decydując się na szczotkę elektryczną, należy dopasować ją do własnych preferencji oraz potrzeb włosów. Warto pamiętać, że im grubsze włosy, tym wyższa temperatura jest potrzebna do ich wyprostowania. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić liczbę poziomów nagrzewania oraz maksymalną temperaturę, do jakie nagrzać można urządzenie.
Dla włosów potrzebujących dodatkowej pielęgnacji i odbudowy przeznaczone są szczotki z funkcją infrared, która dzięki emitowaniu promieni podczerwieni, ułatwia wnikanie składników odżywczych w kosmyki. Dobrym wyborem będzie również model z jonizacją, dzięki której włosy nie będą się elektryzować i będą łatwiejsze do stylizacji. Kliknij tu i przekonaj się, jakie jeszcze zalety ma szczotka elektryczna.

materiał zewnętrzny