Na brak śniegu mieszkańcy ani turyści nie mogą narzekać, warunki dla fanów sportów zimowych są idealne, do tego bogata oferta karczm, wypożyczalni, atrakcji – to właśnie Podhale. Wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Co roku swoją wyjątkową atmosferą przyciąga tysiące podróżników z całego kraju.

Ferie zimowe na Podhalu to wyczekiwany czas nie tylko dla najmłodszych, ale i tych nieco starszych Gości. Kuligi, ogniska na śniegu, spaceru do Morskiego Oka, zabawa na stokach, smaczne, regionalne dania – to wszystko sprawia, że Podhale wyróżnia się na tle innych regionów, a każdy kto choć raz odwiedzi to miejsce zimą, chce jak najszybciej wrócić. Wyjątkową atmosferę tworzą ludzie, ich tutejsza kultura. Ogromną popularnością cieszą się występy kapeli góralskich w karczmach, a także recytatorskie, czy taneczne.

Nocleg w górach – ferie zimowe 2021

Podhale oferuje szeroki wybór noclegów. Jadąc z myślą o szusowaniu po stokach warto zwrócić uwagę na szczególne udogodnienia, jak choćby miejsce na sprzęt lub wypożyczalnie w okolicach obiektu. Fani zimowych sportów zazwyczaj szukają miejsca jak najbliżej wyciągów. Warto zaznaczyć, że Podhale to nie tylko Zakopane, a coraz częściej przez turystów wybierane są okoliczne miejscowości, jak choćby Białka Tatrzańska. Miejscowość pełna atrakcji, podczas pobytu nie można narzekać na nudę. Tutejsi gospodarze słyną z gościnności, przygotowywania regionalnych posiłków, zapewniania wypoczynku i relaksu.

Ferie zimowe 2021 w Białce Tatrzańskiej to idealny moment na spędzenie wspólnego, rodzinnego czasu. Podhale nie bez powodu nazywane jest zimową stolicą Polski. Nie oznacza to jednak, że fani nieco innych rozrywek, o tej porze roku nie znajdą niczego interesującego dla siebie. Spędzając ferie zimowe 2021 w Białce Tatrzańskiej warto wybrać się na baseny termalne. Zmarzluchom z pewnością spodobają się relaksacyjne seanse w saunie czy jacuzzi oraz masaże. Ponadto w miejscowości można znaleźć takie atrakcje jak lodowisko czy lodowy zamek, można zobaczyć także dom do góry nogami. A gdy mamy samochód lub nie straszny nam transport publiczny, warto pomyśleć o wypadzie do Zakopanego – tam warto odwiedzić Myszogród, Papugarnię, a na Krupówkach zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z misiem! 🙂

materiał zewnętrzny