Wakacje w Zakopanem – co zobaczyć w okolicy? Chyba śmiało można nazwać Zakopane wypoczynkową stolicą Polski. Zimą popularne miejsce spędzania narciarskich ferii, latem baza wypadowa do wędrówek po Tatrach. Wiąże się to oczywiście z bliskością najwyższych gór Polski, ale także korzystnym mikroklimatem i barwnym góralskim folklorem.

Każdy, kto ostatni raz w Zakopanem był na feriach w szkole dwie dekady temu, może przeżyć niemały szok odwiedzając Podhale. Rozwój oferty atrakcji w mieście i okolicy, a także liczba z niej korzystających nie pozostawia wątpliwości – tego wymaga współczesny turysta. Raz na zawsze można zapomnieć o nudzie w deszczowe dni czy po wcześniejszym zejściu ze szlaku. Przyjrzyjmy się zatem najciekawszym propozycjom.

Jeśli wędrówki nie zapewnią nam odpowiednio silnych wrażeń, możemy skusić się na jedną z nieco bardziej ekstremalnych rozrywek. Na Gubałówce funkcjonuje zjeżdżalnia grawitacyjna. W okolicy działa też kilka firm oferujących przejażdżki quadami czy wypożyczenie rowerów.

Z każdą zimą narciarstwo biegowe staje się coraz silniejszą alternatywą dla zjazdowego. Również w Zakopanem i okolicach nie brakuje miejsc, gdzie możemy wypożyczyć biegówki i skorzystać ze szlaków skitourowych. Ciekawostką jest też oferta wycieczek na skuterach śnieżnych.

O każdej porze roku warto skorzystać z oferty instytucji, których celem jest przybliżenie kultury Podhala i tutejszych walorów przyrodniczych. Są to przede wszystkim od lat działające: Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba i Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego.

Rodziny mogą być zainteresowane salami i placami zabaw. Obecnie w Zakopanem i okolicy funkcjonuje kilka miejsc, gdzie dzieciaki mogą się bezpiecznie wyszaleć. Jeśli preferujemy zabawy w wodzie możemy skorzystać z oferty aquaparku czy kąpieliska geotermalnego.

Poszukujący ukojenia zarówno dla duszy, jak i ciała mogą skorzystać z ośrodków spa. Wakacje w Zakopanem w Hotelu Redyk to ciekawa oferta szczególnie dla rodzin z dziećmi, gdyż obiekt posiada wiele dostosowanych do nich udogodnień.

Dzisiejsze Zakopane to obecnie ośrodek turystyczny tętniący życiem o każdej porze roku. Jednak podobnie jak pierwszych wczasowiczów 150 lat temu, nadal przyciąga nas tu bliskość potęgi gór, urok krajobrazu i barwy podhalańskiego folkloru. I nic nie wskazuje, żeby miało się to zmienić.