Spontaniczne wakacje – któż z nas zmęczony codziennym trybem życia, pracą i szkołą nie myślał nigdy o przysłowiowym “rzuceniu wszystkiego i pojechaniu w Bieszczady”? Spontaniczny wyjazd w piątkowe popołudnie, szybkie pakowanie, rzut oka na prognozę pogody i w drogę. Wreszcie jesteśmy w pociągu, autobusie, czy samochodzie i dziarsko zmierzamy w stronę wypoczynku. Mamy wszystko czego potrzeba – pięknie zapowiadające się warunki atmosferyczne, zacne towarzystwo i dobre nastawienie, ale nagle przypominamy sobie, że nie pomyśleliśmy o jednej sprawie…

Gdzieś trzeba przecież spać…

O ile jesteśmy przewidujący i mieliśmy taką możliwość, by na miejsce spontanicznego wyjazdu wybrać miejsce, gdzie spotkamy znajomych, czy rodzinę którzy nas z chęcią przenocują, o tyle nie wszędzie jest to jednak możliwe. Co zrobić w takiej sytuacji? Wydawałoby się, że wszystko mamy już załatwione i czeka nas tylko błogi relaks, a po przyjeździe na miejsce zostawimy bagaże w pokoju i oddamy się przyjemnościom. Niestety, załatwianie noclegu na ostatnią chwile bywa trudne. Szczególnie jeśli szukamy w miarę ekonomicznej bazy w sensownym miejscu. Większość ośrodków jest już zapełniona lub nie da się z nimi skontaktować. W lekkiej panice, zanim jeszcze dojedziemy na miejsce obdzwaniamy wszystkie możliwe domy wypoczynkowe itd. część z nich oczywiście nie odbiera, a większość nie ma już wolnych miejsc… Zawsze można było wziąć namiot ;), chyba że jedziemy na Alaskę i nie widzimy się w roli mrożonki, lub wybraliśmy inny region, w którym nocleg pod gołym niebem jest niemożliwy.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim zachowajmy spokój. Nie psujmy sobie tak znakomicie zapowiadającego się wyjazdu. Wykorzystajmy siłę internetu, w którym każdy znajdzie to czego potrzebuje, oczywiście o ile umie szukać. Noclegi w mieście x – to popularna fraza wpisywana w przeglądarkach każdego dnia. Jej popularność zwiększa się w okolicach weekendu, gdyż wtedy najwięcej osób wpada na podobny pomysł jak my. Wyszukajmy odpowiednią stronę, na której zebrane są wszystkie oferty z okolicznych miejsc noclegowych. Wprowadźmy kryteria jakie nas interesują, zakres cen i ilość nocy, które zamierzamy tam spędzić i rozpocznijmy wyszukiwanie. Internetowe bazy noclegowe to bardzo przydatne narzędzia dla każdego podróżnika. Tego bardziej spontanicznego i tego, który lubi dobrze zorganizować swój wyjazd. Nie trać czasu na obdzwanianie wszystkich po kolei. Sprawdź, który obiekt mieszczący się w twoich kryteriach ma jeszcze wolne miejsca i rezerwuj go już dziś. Oszczędź sobie zbędnego stresu i sztywnego planowania na każdym wyjeździe, nie tylko spontanicznym.

Więcej informacji na temat noclegów i najlepsze aplikacje noclegowe znajdziesz w dziale technologia na spokeo

materiał zewnętrzny