Prowadząc hotel lub gospodarstwo turystyczne należy pamiętać o tym aby zadbać o budynek, wygodne pokoje i komfort gości na miejscu. Aby zarabiać na wynajmie pokoi trzeba “znaleźć” potencjalnych gości i zareklamować się przed nimi. W dzisiejszych czasach największą siłę przebicia mają informacje zawarte w internecie. Jak robić to skutecznie?

  1. Strona internetowa to podstawa
  2. Pozycjonowanie strony
  3. Informacje na portalach turystycznych i google mapach
  4. Influencerzy

Strona internetowa to podstawa

Profesjonalnie wyglądająca strona internetowa to podstawa w dzisiejszych czasach. Warto zadbać o jej jakość, ponieważ stanowi interaktywną formę wizytówki, którą można łatwo i szybko porównać z konkurencją. Warto sprawić, aby po załadowaniu strony szybko dało się zauważyć największe walory przedstawianej oferty (na przykład nowoczesne wnętrza, malownicze położenie czy basen dla gości w budynku).

Pozycjonowanie strony

Aby strona była odwiedzana możliwie najczęściej, warto skorzystać z firmy oferującej usługi pozycjonowania w internecie. Chodzi o to, aby na przykład użytkownicy wyszukiwarki Google znaleźli możliwie najszybciej właśnie twoją ofertę po wpisaniu na przykład frazy “pensjonaty Rewa”.

Informacje na portalach turystycznych i Google Mapach

Warto zadbać również o odpowiednią reklamę na stronach, gdzie gromadzone są podobne oferty. Często tego typu portale pobierają prowizję za taki sposób reklamy, jednak ilość potencjalnych nowych gości zwiększa się na tyle, że warto zainwestować część pieniędzy na ten cel. Dobrze jest również przypomnieć się obecnym gościom (szczególnie tym zadowolonym) o możliwości oceny hotelu w aplikacji Mapy Google czy Trip Advisor. Osoby poszukujące noclegu bdzo często na podstawie tego typu ocen podejmują ostateczną decyzję o skorzystaniu z oferty.

Influencerzy

Influencerzy to osoby, które za pomocą mediów społecznościowych zyskały wysoką popularność, dzięki czemu mają również dużą liczbę widzów (na aplikacjach takich jak Facebook czy Instagram). Takie osoby stanowią czasami bardzo dobry sposób na reklamę – warto takiej osobie zaoferować kilkudniowy pobyt w pensjonacie oraz wynagrodzenie, w zamian za udostępnienie jej recenzji. Sam fakt zwrócenia uwagi na hotel czy gospodarstwo sprawia, że więcej osób może nim się zainteresować. Więcej informacji na ten i tematy pokrewne znajdziesz na znakomitym blogu poświęconym podróży – Tripy Biznes Ekipy http://tripybiznesekipy.pl/biznes/reklamowac-hotel-gospodarstwo-agroturystyczne-lub-pensjonat/

materiał zewnętrzny