Wśród turystów często panuje moda na konkretne kierunki turystyczne. Istnieją jednak miejsca, które nie należą do najbardziej typowych wyborów, ale wciąż zachwycają i stanowią idealną lokalizację na wakacje marzeń.

 Polacy to naród podróżujący dużo i często. Większość turystów z Polski obiera jednak popularne, odwiedzane od lat miejsca. Całkiem niedawno pojawił się jednak trend, według którego chętnie poznają oni nowe i nieznane, ale równie piękne lokalizacje. Są one często zaskakujące i nietypowe, a nierzadko również niedoceniane. Wycieczki w oryginalne miejsca znaleźć można na stronie www.eximtours.pl. Które kierunki można zaliczyć do tych najbardziej oryginalnych?

Aruba, Bonaire i Curacao

Aruba, Bonaire i Curacao to trzy wyspy wchodzące w skład Archipelagu Małych Antyli, zwanego Archipelagiem ABC. Znajduje się on nieopodal wybrzeża Ameryki Południowej, na południu wód Morza Karaibskiego. Niewątpliwie to każda z trzech wysp to kawałek ziemskiego raju. Biel piasków łączy się tam z turkusem oceanu i zielenią bujnej roślinności, co tworzy krajobraz tak piękny, że aż nierealny. Atrakcją wyspy jest także tamtejsza fauna. Zamieszkują je bowiem tak wspaniałe zwierzęta, jak iguany, kameleony, pelikany czy flamingi karmazynowe. Całości dopełniają bogate w ciekawą architekturę miasta i miasteczko, budowane w stylu miast Holandii, której Aruba, Bonaire i Curacao stanowią autonomiczne terytorium. Wyspy pełne są też eleganckich hoteli i restauracji oraz licznych atrakcji turystycznych.

Seszele

Innym archipelagiem wysp, który powinien znaleźć się na liście nietypowych kierunków turystycznych, są Seszele. Wyspiarskie państwo położone jest na Oceanie Indyjskim, około 1600 kilometrów od wybrzeża Afryki, na wysokości Kenii i Tanzanii. Składa się na nie aż 115 wysp i wysepek, urzekających pięknymi i bogatymi krajobrazami. Ich niebiański charakter, białe piaszczyste plaże i bogaty podwodny świat czynią je miejscem idealnym na wakacyjny odpoczynek. „Coś dla siebie” znajdą tam zarówno wielbiciele leniwego wypoczynku pod palmami, jak i fani aktywnego spędzania czasu. Na wyspach panują bowiem idealne warunki do snorkelingu, nurkowania, windsurfingu i żeglarstwa.

Senegal

Choć Afryka z roku na roku zyskuje coraz większą popularność jako kierunek turystyczny, Senegal wciąż pozostaje odwiedzany tylko przez nieliczną grupę turystów z Polski. Położone w zachodniej części Afryki, tuż nad Oceanem Atlantyckim państwo ma jednak bardzo dużo do zaoferowania. Znaleźć tam można zarówno idealne do wypoczynku piaszczyste plaże, jak i bogate we wspaniałą faunę i florę parki narodowe. Warto tam też zwiedzić unikatowe miasta i miasteczka utrzymane w zjawiskowym, kolonialnym stylu oraz stolicę kraju – Dakar, która jest miejscem narodzin słynnego wyścigu samochodowego. Wizyta w Senegalu to także okazja do poznania dla wielu Europejczyków jeszcze nieznanej, ale fascynującej kultury Afryki.

materiał zewnętrzny