Luty i marzec w Polsce kojarzą się raczej z krótkimi dniami i mało przyjemną pogodą. Dokąd zatem pojechać w tym czasie by odpocząć? Gdzie jest ciepło w lutym i marcu? Dokąd na zwiedzanie w lutym i marcu?

Wakacje w lutym i marcu – gdzie jechać?

Jeśli szukacie naprawdę ciepłych destynacji na wakacje w lutym lub marcu przyjrzyjcie się bliżej jednemu z poniższych miejsc:

Wybór wakacyjnych destynacji w lutym i marcu zależy od preferencji podróżujących oraz od budżetu. Oto kilka sugestii miejsc, które warto rozważyć:

  • Azja Południowo-Wschodnia – w tym okresie panują tam suche i gorące warunki, dlatego luty i marzec to doskonały monet na plażowanie i zwiedzanie., podziwiać krajobrazy i zrelaksować się. Niezależnie od tego czy wybierzecie w tym okresie wakacje w Tajlandii, Wietnamie czy na Bali z pewnością wrócicie zadowoleni i opalenie z urlopu.
  • Karaiby – jest to idealna destynacja dla osób, które chcą uciec od zimowej aury i cieszyć się słońcem i pięknymi plażami. Wyspy takie jak Kuba, Jamajka czy Dominikana oferują wiele atrakcji turystycznych oraz pyszną kuchnię i długie piaszczyste plaże. Dlatego jeśli Waszym marzeniem jest rajski wypoczynek koniecznie wybierzcie jedną z karaibskich wysp.
  • Ameryka Łacińska – to kolejny rejon, w którym temperatura w lutym i marcu rzadko spada poniżej 30 stopni Celsjusza. W Meksyku, Kostaryce, czy Brazylii czeka na Was ogrom atrakcji. Z wakacji w tych miejscach z pewnością uśmiechnięci i wypoczęci wrócą nie tylko fani błogiego wypoczynku, ale również wielbiciele zwiedzania i obserwatorzy przyrody.

Zwiedzanie w lutym i marcu – dokąd jechać?

Luty i marzec to także doskonały moment, żeby wybrać się na zwiedzanie. W Paryżu, Barcelonie czy Rzymie zwykle temperatury nie spadają poniżej 15 stopni, a w tym okresie liczba turystów jest znacząco mniejsza niż w wysokim sezonie. Łączy się to również z korzystniejszymi cenami noclegów i biletów. Dlatego. jeśli najlepiej wypoczywasz zwiedzając, koniecznie wybierz się w lutym lub marcu do swoich wymarzonych miejsc. City break do najważniejszych europejskich metropolii to doskonała okazja, żeby poczuć klimat miasta, zwiedzić jego najważniejsze atrakcje oraz przewietrzyć głowę po przedłużającej się zimie. Nawet kilkudniowy, czy weekendowy wypad do Amsterdamu, Barcelony czy Pragi to świetny sposób na wypoczynek.

Sprawdź oferty na weekendowe zwiedzanie City Break z biurem ST.pl.

Zwiedzanie i wypoczynek zimą – gdzie jechać?

Jeśli Twoja ulubiona forma wypoczynku to połączenie zwiedzania i wypoczynku również w lutym i marcu możesz wybrać jeden z kilku dostępnych kierunków, które nie wymagają wielu godzin lotu i dużego budżetu. Przykładem takich destynacji jest:

  • Egipt – w lutym i marcu temperatury tutaj zwykle oscylują wokół 25 stopni Celsjusza. Nie jest to bardzo upalny czas, z pewnością jednak nawet amatorzy plażowania znajdą sposób by odpocząć na leżaku W tym okresie natomiast z pewnością dużo łatwiej będzie zwiedzać piramidy czy słynny Luksor. Latem podziwianie tych miejsc łączy się z nieustannym marzeniem o chociaż skrawku cienia, W pierwszych miesiącach roku można spokojnie podziwiać dzieła starożytnych twórców.
  • Jordania – ten kraj w ostatnich latach stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków. Czekają tu na Was dwa morza – Czerwone i Martwe, oraz mnóstwo atrakcji. Najsłynniejsze z nich to skalne miasto -Petra oraz pustynia Wadi Rum. O ile latem, podobnie jak w Egipcie, temperatury rzadko spadają poniżej 35 stopni o tyle zimą w Jordanii zwykle jest około 20 stopni Celsjusza i słońce. Taka pogoda jest wręcz idealna do zwiedzania.
  • Wyspy Kanaryjskie – te należące do Hiszpanii wyspy położone są na Oceanie Atlantyckim. Od Polski dzieli je około 5 godzin lotu. Zimą temperatury na Teneryfie czy Gran Canarii spadają jedynie nieznacznie. Zwykle wynoszą około 25 stopni Celsjusza. Obie największe wyspy Kanarów mają do zaoferowania o wiele więcej niż błogie lenistwo na plaży. Czekają tu na Was urokliwe miasteczka, wyjątkowe winnice, słynny wulkan Teide oraz przepyszna kuchnia.

materiał zewnętrzny