Kolarstwo górskie ma zarówno wiele odmian, jak i swoich zwolenników. Część osób stawia na downhill, inni na cross-country, a jeszcze inni na freeride. Bardzo dużą popularnością cieszy się także enduro oraz trial. Rower przeznaczony do pierwszej z tych dyscyplin jest w stanie zapewnić nam wiele radości oraz niezapomnianych emocji. Zanim jednak na niego wsiądziemy , warto co nieco się o nim dowiedzieć. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na temat rowerów typu enduro!

Czym jest enduro?

Jeszcze zanim dowiesz się, czym są rowery enduro, warto wspomnieć o tym, czym właściwe cechuje się sama dyscyplina. Enduro to określenie, które wykorzystuje się zarówno do MTB, jak i dyscypliny motorowerowej. Dlaczego? Jak się można domyślić, dlatego, że to właśnie motory oraz rowery sprawdzają się w tej dziedzinie, jako uniwersalne sprzęty terenowe. W przypadku jazdy rowerowej niezbędne będą umiejętności bezproblemowego pokonywania ostrych zjazdów, krętych ścieżek, a także szlaków, w których nie brakuje nierówności. Zasada, jeśli chodzi o wybieranie drogi, jest wyłącznie jedna. Dla rowerów enduro marki Evil nie ma miejsc niedostępnych.

Jaki rower do enduro wybrać?

Jedną z najważniejszych cech, jeśli chodzi o rowery do enduro, jest ich waga. Powinny one być wyprodukowane z lekkich, a przy tym wytrzymałych materiałów. Właśnie dlatego warto stawiać na rowery Evil Bikes. Firma ta oferuje swoim klientom przeróżne modele rowerów enduro oraz trial. Sprzęty tej marki cechują się także świetną geometrią. Dlaczego jest ona tak ważna? Na przestrzeni lat wiele zmieniło się, jeśli chodzi o same enduro. Aktualnie kąt główki ma 65 stopni, a nie 70, co pozytywnie wpłynęło na stabilność w czasie zjazdów. Na tym nie koniec, modyfikacje sprawiły, że górna rura jest dłuższa, a suport niżej osadzony, czego efektem jest pochylona oraz agresywna sylwetka. Na samym końcu trzeba wspomnieć o amortyzacji, a ta w rowerach Evil jest po prostu świetna. Dzięki temu móżliwe jest pokonywanie naprawdę trudnych i krętych tras.

materiał zewnętrzny