Jeżeli lubisz dużo jeździć na rowerze – i to głównie w ramach wielokilometrowych wycieczek poza tereny miejskie – w Twoim polu zainteresowania powinny znaleźć się rowery trekkingowe. Jakie? Spróbujemy Ci doradzić poniżej!

Wybierając rower odpowiedni dla opisanych powyżej potrzeb, najprawdopodobniej przyjdzie Ci rozważać dwa rodzaje sprzętu. Jednym z nich są rowery crossowe, bardzo uniwersalne, sprawdzające się zarówno w warunkach miejskich, jak i na trasach szutrowych. To dobry wybór, co udowadniają pojazdy Tabou Flow. Drugi, na który chcielibyśmy szczególnie mocno zwrócić Twoją uwagę, to rowery trekkingowe Tabou z linii Kinetic. Okazuje się, że w wielu przypadkach będą idealnie trafiać w Twoje potrzeby.

Czym się charakteryzuje rower trekkingowy?

W porównaniu ze sprzętem crossowym, rowery trekkingowe są dedykowane dla nieco dłuższych tras. Widać to bardzo mocno już w momencie, gdy przyjdzie Ci się przyglądnąć ich designowi. Okazuje się bowiem, że dobry rower trekkingowy zaprojektowano w taki sposób, aby wygodnie wieszało się na nich sakwy rowerowe – co zdecydowanie sprzyja wygodnemu przewożeniu rzeczy niezbędnych w trakcie dłuższych wypadów.

Dlaczego wybrać rower trekkingowy, a nie miejski, górski lub crossowy?

Rowery miejskie, choć świetne sprawdzają się przy przemieszczaniu się po terenach zabudowanych, niezbyt nadają się na wyprawy pozamiejskie. Nie pomyślano w nich o odpowiednich błotnikach, chroniących koła przed błotem, którego poza miastem nie brakuje.

Z kolei rowery górskie, choć świetnie nadające się do jazdy w terenie, zaprojektowane zostały z myślą o przemieszczaniu się w warunkach szczególnie trudnych, górskich. Radzą sobie one z mocno pofałdowanym terenem, ale już niekoniecznie sprawdzają się na szosach. Co więcej, ze względu na fakt, że w warunkach górskich konieczna jest solidność konstrukcji, „górale” są cięższe od rowerów trekkingowych.

Może więc rowery crossowe? Te są na tyle uniwersalne, że warte są rozważenia. Pamiętaj jednak o wspomnianych ułatwieniach w postaci lepszych warunków do przewożenia bagażu. To jednak ma spore znaczenie przy dłuższych wycieczkach, zajmujących czasami naprawdę wiele godzin.

Jaki rower trekkingowy Tabou wybrać i kupić?

Polskie rowery trekkingowe Tabou Kinetic dostępne są w wersjach różniących się rozmiarem ramy. Te wynoszą odpowiednio 17, 19 i 21 cali, co ułatwia wybór odpowiedni dla swojego wzrostu. Cechą wspólną wszystkich wariantów są duże koła 28″ z bieżnikiem dopasowanym do jazdy po różnym rodzaju tras, również nieutwardzanych.

Rowery trekkingowe Tabou różnią się także od innych typów rowerów, jeżeli chodzi o dołączone do nich akcesoria. Szczególną uwagę warto zwrócić na hamulce tarczowe Shimano MT200, dostępne w modelu Kinetic 4.0 GTS.

Rowery trekkingowe Tabou Kinetic męskie

Wybierając trekkingówkę dla mężczyzny, warto zwrócić uwagę na dostępny w ofercie Tabou wspomniany już model Kinetic 3.0 GTS i wybrać aluminiową ramę 19-calową. Model ten posiada przerzutki Shimano. Koszt tego typu roweru to okolice 2100 złotych, a jakość zdecydowania warta tej ceny.

Rowery trekkingowe Tabou Kinetic damskie

W przypadku rowerów damskich dobrą trekkingówką może okazać się Tabou Kinetic 2.0 LDS. Cena tego modelu, zgodnie z danymi, jakie publikuje producent na swojej stornie internetowej, może oscylować nawet w okolicy 1700 złotych. Jako rozmiar ramy warto wtedy wybrać 17 cali. Co istotne, podobnie jak w przypadku modelu 3.0, również i tutaj dostępne są hamulce V-brake i przerzutki renomowanej marki Shimano. Całość sprawdza się znakomicie, nawet przy częstym i długim użytkowaniu. W sam raz dla osób chętnie udających się na długie trasy turystyczne.