Coraz większa popularność turystyki rowerowej oraz popularyzacja sportu sprawiają, że rowery szosowe cieszą się dużą popularnością. Możesz na nich podróżować, zwiedzać czy po prostu cieszyć się aktywną jazdą!

Charakterystyka rowerów szosowych

Główną zaletą rowerów szosowych jest lekkość osiągana przez zastosowanie najwyższej jakości materiałów. Sztywna rama, brak amortyzacji i wąskie opony sprawiają, że doskonale prowadzi się po równych nawierzchniach i nie traci przy tym prędkości. Minimalistyczny, a jednak tak bardzo dopracowany i dopieszczony. Ponoć diabeł tkwi w szczegółach i rowery szosowe są tego doskonałym przykładem. Płaskie szprychy oraz pochylona pozycja jadącego. Wszystko to by zapewnić jak największą aerodynamikę oraz jak najmniejszy opór powietrza w trakcie jazdy!

Całokształt sprawia, że rower szosowy będzie IDEALNY NA DŁUGIE TRASY. Jeśli zamierzasz pokonywać rowerem dłuższe odległości niż tylko wypady do parku czy do sklepy postaw na rower szosowy! Grunt to dobry wybór trasy, która musi być asfaltowa i aksamitnie równa. Dzięki temu modelowi roweru pokonasz zamierzony dystans szybko i przede wszystkim komfortowo. Opływowy kształt, lekkość, cienkie opony, a przede wszystkim wygodnie ułożona sylwetka i możliwość oparcia na kierownicy. Wszystko to sprawi, że podróż będzie przyjemnością!

Jak wybrać idealny rower szosowy na długie trasy

Mając w zamiarze pokonywanie długich dystansów warto zadbać, by rower był idealnie dopasowany do użytkownika. Najlepiej odwiedzić sklep rowerowy. Co więcej?

  • Określ pułap cenowy! Mówi się, że wszystko jest warte tyle, ile kupujący chce zapłacić. Tak jest też w tym przypadku, określ budżet i staraj się kupić najlepszy model w danej cenie. Dwukołowce polskich producentów, przy takich samych danych technicznych, będą znacznie tańsze niż rowery zagranicznej konkurencji.
  • Dobierz rozmiar ramy! W tym celu skorzystaj z kalkulatora dedykowanego rowerom szosowym. Rozmiar powinien być nieco większy niż w przypadku rowerów miejskich czy górskich.
  • Wybierz materiały i osprzęt.

Pamiętaj, że w tak minimalistycznym sprzęcie jakim są rowery szosowe wszelkie detale mają znaczenie. Rama karbonowa lub aluminiowa, rodzaj hamulców, pedały klasyczne lub wpinane. To wszystko może mieć przełożenie na komfort jazdy!

Gdzie na rowery w Polsce, czyli rower szosowy w akcji…

Dobrze dopasowany rower szosowy może być idealnym towarzyszem podróży. Możesz go zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie jakość dróg pozwoli na sprawne poruszanie się szosówką. Nie pojeździsz nim co prawda po górskich szlakach, ale jadąc na południe Polski wprawnie przejedziesz po asfaltowych serpentynach podziwiając krajobraz. Kierując się na północ możesz przejechać wzdłuż wybrzeża. Jeśli taki rodzaj turystyki jest w Twoim stylu zadbaj o bagażnik samochodowy. Jaki bagażnik na rowery szosowe będzie najlepszym rozwiązaniem? Niestety przewożenie kolarzówki na klasycznym bagażniku montowanym na klapie lub dachu może uszkodzić rowery. Polecane są natomiast bagażniki umożliwiające montaż rowerów za widelec.

Osoby, które zmieniły swój stary rower na szosówkę mówią, że nie potrafiłyby z niej zrezygnować! Idealne do szybkich dojazdów w mieście i na długie wyprawy. Nie wiesz jak rowery mogą uratować świat? Zmień auto na rower szosowy, ciesz się aktywnością fizyczną i miej go zawsze przy sobie!

materiał zewnętrzny