Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Ograniczenia w poruszaniu się sprawiły, że wypoczynku w promieniach wiosennego słońca szukamy na balkonach, tarasach i w przydomowych ogrodach. Okazuje się, że wystarczy kilka prostych elementów, aby odkryć na nowo te doskonale znane nam przestrzenie. Jak tego dokonać? Zapraszamy do lektury!

  1. Jak sprytnie zamienić taras w miejsce do odpoczynku?
  2. Grillowanie w plenerze kilkanaście metrów od domu
  3. Profesjonalna obserwacja przyrody

Jak sprytnie zmienić taras w miejsce do odpoczynku? 

Przydomowy taras czy balkon mogą świetnie zastąpić nam nawet najlepsze miejsca wypoczynku. Choć brzmi to niewiarygodnie, wystarczy odrobina wyrobaźni, odrobina roślin, wygodny hamak, leżak czy fotel, parę artykułów dekoracyjnych i urokliwych gadżetów i gotowe! Zdecydowanie łatwiej będzie przygotować taką spokojną oazę na balkonach i tarasach z ekspozycją na ciche uliczki czy parki, jednak nawet na miejskich balkonach da się wyczarować coś, co pozwoli nam się zregenerować na powietrzu. Szukając ciekawych rozwiązań, warto zaglądnąć do sklepów internetowych, takich jak https://epasjonaci.pl.

Grillowanie w plenerze kilkanaście metrów od domu

Amatorzy grillowania w plenerze nie muszą rezygnować ze swoich przyjemności. Choć majówkowe grillowanie na campingu to bez wątpienia, jedna z przyjemnijszych opcji, przygotowywanie potraw na ruszcie we własnym ogrodzie też może być bardzo atrakcyjne. Ponad to, pozwala nam na większą dowolność w dobieraniu sprzętu – do dyspozycji mamy grille standardowe, gazowe, https://epasjonaci.pl/pl/menu/grille-506.html, elektryczne i wiele, wiele więcej. Grillowanie we własnym ogrodzie pozwala też na korzystanie z rozmaitych akcesoriów, które trudno byłoby zabrać ze sobą na majowe wycieczki. Nie inaczej jest z wyborem potraw i rozmaitych marynat, które możemy przygotować już dzień wcześniej.

Profesjonalna obserwacja przyrody

Ci, którzy tęsknią za pieszymi wędrówkami i obserwacją przyrody nie muszą rezygonować ze swoich zainteresowań. Odrobina pomysłowości umożliwi atrakcyjne spędzenie czasu, nawet z przydomowego ogródka, czy balkonu. Mieszkańcy małych miejscowości i okolic spojonych, miejskich parków mogą z powodzeniem wykorzystać kamery termowizyjne: https://epasjonaci.pl/pl/menu/obserwacyjne-425.html. Ten nieoczywisty gadżet sprawi, że będziemy godzinami przesiadywać w ogrodzie obserwując budzącą się do życia przyrodę. Wiosną w ogrodach, parkach, a nawet miejskich przestrzeniach pojawiają się już nowe gatunki ptaków, które warto podglądać w wolnym czasie.

materiał zewnętrzny