Z roku na rok wzrasta zainteresowanie turystyką zagraniczną wśród Polaków. Według badań statystycznych, wyjazd za granicę w czasie letnich wakacji planuje w 2018 roku co piąty Polak. W 2017 roku najchętniej wybieraliśmy jako wakacyjny kierunek Grecję, Hiszpanię i Bułgarię. Co ma do zaoferowania Bułgaria?

Dlaczego warto wybrać Bułgarię?

W 2017 roku Bułgaria znajdowała się wśród trzech najbardziej popularnych kierunków turystycznych wybieranych przez Polaków. Kraj ten zapewnia kurorty turystyczne z doskonałą infrastrukturą, a przy tym przez kilka miesięcy w roku panuje tu znakomita pogoda sprzyjająca plażowaniu i zażywaniu kąpieli słonecznych. Bułgaria łączy w sobie błogi odpoczynek na piaszczystych plażach, w sąsiedztwie ciepłego Morza Czarnego, z możliwością obserwowania unikalnego połączenia natury i kultury.

Oferta wyjazdów na wypoczynek do Bułgarii jest bardzo szeroka, co pokazuje propozycja jednego z biur podróży: https://www.tui.pl/wypoczynek/bulgaria. Wybieramy z wielu miejscowości turystycznych i licznych hoteli.

Oferta wyjazdów do Bułgarii

Do Bułgarii można lecieć samolotem z biurem podróży i skorzystać z kompleksowo zorganizowanych wyjazdów typu All Inclusive – wszystko w cenie. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, a Polacy najczęściej wybierają przy tym wczasy w popularnych kurortach – w Złotych Piaskach i w Słonecznym Brzegu. Jak pokazuje oferta https://www.tui.pl/wypoczynek/bulgaria/oferty-all-inclusive, na tygodniowe wczasy do Bułgarii w formule All Inclusive można wybrać się już za 899 zł za osobę. Cena obejmuje 7-dniowy pobyt w hotelu 3,5 gwiazdki w Złotych Piaskach, przelot z Katowic do Warny i z Warny do Katowic, jak i transfery z lotniska i na lotnisko.

We wspomnianych dwóch głównych kurortach turystycznych na Riwierze Bułgarskiej nie brakuje hoteli o różnym standardzie, spośród których można zdecydować się na taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Pełną ofertę hoteli oferowanych przez Biuro Podróży Tui znajdziemy na stronie: https://www.tui.pl/wypoczynek/bulgaria/oferty-hotele.

Na wakacje do Bułgarii można jechać w formule bez wyżywienia, z samymi śniadaniami czy w opcji HB (Half Board), oznaczającej dwa posiłki dziennie. Takie oferty interesują głównie osoby, które na wakacjach w Bułgarii zamierzają dużo zwiedzać i siłą rzeczy w hotelu będą tylko od czasu do czasu.

Co zobaczyć w Bułgarii?

Będąc na wakacjach w Bułgarii, nie tylko wypoczniemy, ale będziemy mogli aktywnie spędzić czas, np. korzystając z bogatej oferty sportów wodnych. Prócz tego, kraj ten ma do zaoferowania wiele wspaniałych zabytków, takich jak oryginalne kaplice, klasztory i cerkwie. Niedaleko Słonecznego Brzegu można zobaczyć historyczne miasto Nessebar. Warto zobaczyć dziki Park Narodowy Pirynu z licznymi trasami górskimi czy niesamowity Bełogradzik z fortecą wybudowaną na tle niebosiężnych skał.