Przewodniki turystyczne chętnie odsyłają turystów do atrakcyjnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Dzisiaj informacje rozchodzą się bardzo szybko, nic więc dziwnego, że turyści zwabieni działającymi na wyobraźnię opisami i zdjęciami, tłumnie przybywają. Bieszczady są piękne i to nie ulega wątpliwości, ale najpopularniejsze szlaki w sezonie bardziej przypominają deptak przy centrum handlowym, niż dziką przyrodę. Jeżeli szukasz w górach kontaktu z duchami natury, pragniesz odrobiny samotności i chcesz usłyszeć swoje myśli, warto poszukać miejsc unikalnych, nie tak modnych, a dzięki temu pełnych uroku. Zobacz, jakie atrakcje Bieszczad wybierają miejscowi, by spędzić przyjemnie czas z dala od tłumu i hałasu.

Najpopularniejsze atrakcje Bieszczad

W Bieszczadach jest wciąż wiele nowego do odkrycia. Wiedzą o tym mieszkańcy regionu, a także turyści, którzy zboczyli z głównych szlaków, wiedzeni instynktem odkrywcy. Właśnie w takich miejscach, odzywa się głośniej i dobitniej zew natury, za którym warto podążać, by przeżyć prawdziwą przygodę. Popularne miejscowości np. Wetlina, Cisna i Polańczyk jak na dłoni, podają gotowe atrakcje Bieszczad, a dodatkowo udzielają schronienia, dzięki rozbudowanej bazie noclegowej. Na pewno warto je odwiedzić i poznać bliżej, ale…

O bardziej kameralnych miejscach przeczytamy na portalu, który popularyzuje region, dzięki informacjom z pierwszej ręki. Bieszczady.Land to strona dla miłośników autentycznych uroków tej krainy. Warto ją zapamiętać w swojej wyszukiwarce! Portal oferuje pomysły na weekend i dłuższy pobyt, takie popularne, jak mają topowe przewodniki w sieci i zupełnie nieoczywiste.

Bieszczadzki off road

Inny sposób na zdobywanie nowych doświadczeń to zdecydowany zwrot z przetartych szlaków i skok na siedzenie wysoko zawieszonej terenówki. Napęd 4×4 to coś w sam raz na off road po bieszczadzkich górkach i dolinach. Same wzniesienia nie są takie wysokie, by nie dało się podziwiać widoków z okien auta. Każdy, komu bliska jest natura, wybierze plan z katalogu, w którym są wyłącznie legalne atrakcje. Bieszczad i ich dzikiej natury nie można przecież zbytnio nadwyrężać. Jeep wjeżdża tylko wytyczonymi trasami tam, gdzie to jest dozwolone. A zobaczyć można naprawdę dużo! Przede wszystkim dotrzeć w trudno dostępne i jednocześnie ciekawe miejsca. Nie zobaczy się ich na spokojnych, pieszych wędrówkach z plecakiem. O kawałku mało poznanych gór opowie miejscowy kierowca, który zna tu każde drzewo i każdy kamień. W Bieszczadach, wbrew pozorom jest wiele tras turystycznych z elementami off road, które zawierają ciekawostki historyczne oraz przyrodnicze i dają możliwość ogólnego rozpoznania w terenie.

Na najlepsze pierogi z jagodami

Na najlepsze pierogi z jagodami, takimi prawdziwymi, zebranymi w lesie, również warto zboczyć ze szlaku i dotrzeć w miejsce, które polecają miejscowi. Najlepiej zapytać gospodarzy, u których korzysta się z noclegu, kto potrafi zrobić najlepsze ciasto i ulepić wyjątkowe smakołyki. Bieszczadzkie smaki to najlepsza pamiątka! Będzie się o nich jeszcze długo wspominać po powrocie do domu.

materiał zewnętrzny