Jest jednym z piękniejszych miast w Polsce oraz ważnym punktem dla tych, którzy wędrują śladami Kopernika. Toruń, miasto pierników i wspaniałych budowli, jest wyjątkowym ośrodkiem turystycznym. Dlaczego warto wybrać się do tego miasta?

Toruń czeka na turystów

Toruń / fot. Tomasz#Jakubowski / Foter / CC BY-NC-NDBy móc zobaczyć budowle tak imponujące jak te w Toruniu, wielu z nas wybiera się na wycieczki objazdowe z Rainbow Tours. Dzięki takim wyprawom możemy się szybko przekonać, że atrakcje oraz zabytki znajdujące się w Toruniu są równie piękne i wartościowe jak te czekające na nas w innych miastach Europy. Warto też pamiętać, że magię tego miasta dostrzegli również turyści z zagranicy. I oni w czasie swych objazdów po Europie uwzględniają wizytę w Toruniu. Nic dziwnego. Tu perełek architektury nie brakuje. Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę?

Najcenniejsze skarby Torunia: to trzeba zobaczyć!

Toruń to miasto pełne wyjątkowych skarbów. Średniowieczny Zespół Miejski jest największym walorem grodu Kopernika, a wpisanie starówki na listę UNESCO stało się dodatkowym magnesem, który skutecznie przyciąga do Torunia rzesze turystów z całej Europy. W mieście, które zaliczane jest do najstarszych polskich grodów, cennych zabytków nie brakuje. Tymi, które najmocniej przyciągają uwagę zwiedzających, są właśnie średniowieczne budowle. Liczną grupę stanowią kościoły, jednak i dawne obwarowania miejskie, i siedziby władz Torunia mogą zachwycić każdego swą unikalną formą oraz historycznym charakterem. Dawne bramy miejskie oraz ruiny zamku krzyżackiego to kolejne atrakcje dla miłośników historii.

Toruń znany jest też z pięknych rezydencji i kamienic, które do dziś przypominają o bogactwie dawnych mieszczan toruńskich. W tym niezwykłym gronie wyróżnia się Dwór Artusa, który pochodzi wprawdzie z końca XIX wieku, swą formą świetnie wpisuje się w średniowieczną zabudowę miasta. Wspaniała fasada sprawia, że w czasie zwiedzania Torunia nie można pominąć słynnej Kamienicy pod Gwiazdą. To jeden z najpiękniejszych budynków przy Rynku Staromiejskim, którego historia sięga XIII wieku. Gotycka kamienica dziś wyróżnia się piękną, barokową fasadą oraz niezwykłym wnętrzem. Kamienica ta pełni obecnie rolę Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu.

Toruń to niezwykle atrakcyjne miasto, które może oczarować wszystkich turystów. Ciekawych zabytków jest tu wiele, a panująca w mieście atmosfera sprawia, że wizyta staje się jeszcze większą przyjemnością.