Planujesz urlop z dala od miejskiego zgiełku? Lubisz aktywne spędzanie wolnego czasu? A może po prostu chcesz wyłączyć smartfona, zostawić laptopa w domu i pobyć w ciszy na łonie natury? Bez względu na to jakie są Twoje inklinacje, wypad w Pieniny będzie idealnym wyborem!

Szczawnica – miejscowość uzdrowiskowa w sercu Pienin

A jeśli już mówimy o tym malowniczym paśmie górskim położonym w południowej części Polski, to nie możemy nie wspomnieć o sercu niniejszego regionu, czyli Szczawnicy. To wymarzone miejsce na odpoczynek zarówno w aktywnej, jak i nieco spokojniejszej formie, gdyż Szczawnica stanowi wspaniałą bazę wypadową, z której można szybko przemieścić się pomiędzy największymi atrakcjami regionu.

Gdzie szukać noclegów? Na przykład odwiedzając serwis Polskie Ostoje, który oferuje ekskluzywne domki i apartamenty wśród pienińskich szczytów – https://polskieostoje.pl/ostoja-pieninska/apartamenty.

Najciekawsze atrakcje Szczawnicy i okolic

Powracając do atrakcji, warto wymienić kilka z nich. Odwiedzając Szczawnicę i pienińskie okolice, nie można zapomnieć o:

  • Pienińskim Parku Narodowym, którego po prostu nie można pominąć nocując w Szczawnicy. Jest to prawdopodobnie najciekawsza atrakcja turystyczna, którą oferują pobliskie rejony. Sosny, świerki, wodospady oraz zachwycająca fauna – czego chcieć więcej?
  • Wąwozie Homole będącym jednym z najpiękniejszych rezerwatów na obszarze pienińskiego pasma gór bogatym w urocze potoki i zachwycające ściany wapienne;
  • Spływie Dunajcem, który zachwyca o każdej porze roku. Jeśli jesteś głodny przepięknych widoków i natury w najczystszej postaci, to podkreśl tę atrakcję jaskrawym kolorem!
  • Palenicy, czyli miejscowej kolei liniowej PKL oraz stoku narciarskim będącym prawdziwą gratką dla wszystkich fanów białego szaleństwa;
  • Miejscowych szczytach z Sokolicą i Trzema Koronami na czele!

To to jak, chyba nie trzeba Was dłużej namawiać na wycieczkę do Szczawnicy, prawda?

materiał zewnętrzny