Góry to region, który cieszy się nieustającą popularnością, niezależnie od pory roku. To oczywiste, że wybieramy te regiony bardziej lub mniej popularne. Do kategorii tych drugich z powodzeniem można zaliczyć Polanicę-Zdrój, miejscowość znajdującą się w Kotlinie Kłodzkiej, która może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, zarówno na zimowy, jak i letni wypoczynek.

Jeśli poszukujesz spokojnego i wyjątkowego miejsca na swój wypoczynek w górach, to warto rozważyć opcję Kotliny Kłodzkiej. Nocleg w Polanicy-Zdrój może okazać się naprawdę dobrym pomysłem, w szczególności dla rodzin z dziećmi, osób poszukujących ciszy i spokoju oraz każdego, kto chce nacieszyć oczy malowniczymi widokami górskimi. Jej atutem jest bez wątpienia otoczenie lasów i pasma Gór Stołowych. Wyróżnia się również wspaniałym klimatem, co w szczególności cenią sobie mieszkańcy oraz turyści.

Dlaczego warto zdecydować się na nocleg w Polanicy-Zdrój?

Nocleg w Polanicy-Zdrój może być wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim jest to zupełnie inna miejscowość górska, do której przywykł każdy turysta. Polanica-Zdrój jest miejscowością na Dolnym Śląsku, znajdującą się w powiecie kłodzkim, w dolinie Bystrzycy Dusznickiej.

Polanica-Zdrój jest również jednym z popularnych polskich uzdrowisk – dobrze znana głównie za sprawą leczniczych wód mineralnych, których właściwości były już znane w XVI wieku. Za czas rozkwitu Polanicy-Zdrój, należy uznać XIX i XX wiek, kiedy to powstały m.in. budynki sanatoriów, piękny Dom Zdrojowy oraz teatr, które obecnie stanowią jedne z największych atrakcji turystycznych Polanicy-Zdrój. W Polanicy-Zdroju panuje wyjątkowy klimat, który sprawia, że tutejsze zimy są niezbyt łagodne, a lata ciepłe.

Co robić w Polanicy-Zdrój w wolnym czasie i co zobaczyć?

Wypoczynek w Polanicy może być atrakcyjny, zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i kuracjuszy. Panujący tu klimat sprawia, że mamy siłę do odkrywania niezwykłych miejsc podczas noclegu w Polanicy-Zdrój.

W sezonie letnim, obowiązkowe będzie podziwianie uroków Parku Zdrojowego i malowniczej dzielnicy uzdrowiskowej. Warto podkreślić, że Park Zdrojowy tworzą Park Szachowy z licznymi fontannami, Park Różaneczników, Park Józefa, gdzie umieszczono figury kuracjuszy w strojach z dawnych epok, a także Park Leśny. Nocleg w Polanicy-Zdrój nie byłby tak wyjątkowy bez możliwości spróbowania wyjątkowych wód mineralnych, które możemy skosztować w tutejszej pijalni wód.

Urlop w Polanicy-Zdrój to nie tylko uzdrowisko, ale również wiele innych możliwości. Na pewno warto wybrać się na spacer deptakiem, który rozciąga się po dwóch stronach Bystrzycy Dusznickiej – szczególne wrażenie robi wieczorem, gdy wszystko jest oświetlone. Turyści, którzy chcieliby nieco bardziej aktywnie spędzić czas, powinni wybrać się na wycieczkę na Corso, czyli trasę spacerową, urozmaiconą licznymi fontannami i naturalną ścianką wspinaczkową. Ścieżka ta prowadzi do toru saneczkowego, na którym prędkości dochodzą do nawet 40 km/h,

Polanica-Zdrój może być również świetną bazą wypadową do wycieczek po całej Kotlinie Kłodzkiej i regionie Dolnego Śląska, które oferują wiele wspaniałych atrakcji dla różnych grup wiekowych.

Noclegi w Polanicy-Zdrój

Polanica-Zdrój, jak każde polskie uzdrowisko, posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegowo-gastronomiczną. Do najchętniej wybieranych kategorii przez turystów, którzy planują nocleg w Polanicy-Zdrój, należy zaliczyć kwatery i pokoje, apartamenty i pensjonaty.

Każdy z dostępnych tu obiektów, posiada wszelkie niezbędne udogodnienia i atrakcje, zapewniające udany nocleg w Polanicy-Zdrój.

Średnia cena za nocleg w tej miejscowości kształtuje się na poziomie około 40 zł od osoby za dobę. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od wybranej kategorii oraz lokalizacji i odległości od najważniejszych punktów miejscowości.

materiał zewnętrzny