Podobno teraz sezon na urlop trwa cały rok i szczególnie w górach to powiedzenia jest jak najbardziej aktualne. Miłośników pieszych wycieczek czy też białego szaleństwa nie brakuje, a południe Polski ma turystom naprawdę wiele do zaproponowania. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek i nawet ci, którzy nie lubią tłoku na szlakach czy też przy wyciągu, znajdą bez problemu odpowiednie miejsce dla siebie. Poza tym to doskonały pomysł również dla tych, co chcą leniwie odpocząć w najlepszych ośrodkach SPA czy sanatoriach. Polskie góry to bogactwo wrażeń, niezapomniana kuchnia i wspaniałe widoki.

Narty i trekking

Podążając za wpolskichgorach.pl widzimy, że na szlakach, trasach, w miastach i miasteczkach jest wiele rzeczy do zwiedzenia i do odkrycia. Góry zachwycają i bardzo znanymi miejscami odwiedzanymi przez tysiące turystów, jak i terenami, które są niemalże dziewicze, gdzie można prawdziwie poczuć bliskość natury. Dlatego właśnie tak wielu rodaków wybiera się na południe, by odpocząć od miejskiego zgiełku, pośpiechu, zaznać odrobiny wytchnienia, które bardzo często wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Góry się przecież zdobywa. A nagroda się niesamowite widoki, piękne szlaki i klimat, jaki panuje tylko tam. Poznawanie niełatwej historii, delektowanie się kuchnią i rozmowy z ludźmi to właśnie tworzy klimat górskich wycieczek. Od lat najmodniejszym kierunkiem turystycznych wypraw są Tatry wraz z Zakopanem – zimowa stolicą Polski. Uwielbiane przez turystów szlaki na Rysy, Morskie Oko czy też do Doliny Chochołowskiej to podstawowy kanon wszystkich wycieczek. Tatry mają również swój niepowtarzalny klimat oraz świetnie rozwiniętą bazę turystyczną.

Niezapomniane wycieczki

Całe południe Polski to pasma górskie. Poza Tatrami warto zwiedzić Beskidy z atrakcjami turystycznymi i tak znanymi miejscami jak Istebna, Wisła czy Przełęcze Kubalonka czy Salmopolska. Pieniny kuszą natomiast spływami Dunajcem, pasmem Trzy Korony oraz uzdrowiskową Szczawnicą. To doskonała przestrzeń również dla miłośników szlaków rowerowych oraz poszukiwaczy historycznych tajemnic w okolicznych zamkach. Bieszczady natomiast jeszcze przyciągają tych wszystkich, którzy chcą od zgiełku turystów odpocząć. Tu można znaleźć miejsca oderwane od cywilizacji oraz jedyne w swoim rodzaju szlaki związane z cerkwiami. Kuszą Połoniny, zachwyca Tarnica, a Jezioro Solińskie jest jednym z najpiękniejszych miejsc.

Góry to wielka przygoda niezależnie od pory roku czy też towarzystwa. Pozwalają zarówno na doskonałą zabawę, jak i na odcięcie się od rzeczywistości, a co najważniejsze dają cały szereg wrażeń, które sprawiają, że się po prostu do nich wraca.