Choć byśmy bardzo mocno narzekali na pogodę, temperatury latem i brak słońca, to i tak polskie wybrzeże będzie najczęściej odwiedzanym regionem przez turystów. Teoretycznie sezon trwa tu od maja do września, ale w praktyce coraz częściej spragnieni odpoczynku, morskiej bryzy czy też pięknych widoków przyjeżdżają przez cały rok. Zachęca również rozwinięta baza turystyczna i szczególnie nowoczesne ośrodki SPA i domy uzdrowiskowe.

 Kultowe nadmorskie kurorty

Polskie wybrzeże ma w sobie coś przyciągającego. To po prostu rytuał, by przyjeżdżać i rozkoszować się piaskiem, wodą i klimatem. Wczasy czy też weekendowy wypad nadmorze.pl to dla wielu rodaków punkt obowiązkowy w urlopowym kalendarzu. Nadmorskie kurorty doskonale radzą sobie nawet podczas niepogody. Wczasy nad Bałtykiem to w dalszym ciągu bardzo przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. Kuszą pięknymi plażami, możliwością uprawiania różnego rodzaju sportów – od tych wodnych po rowerowe oraz całym szeregiem atrakcji dla najmłodszych. Kusi bogata oferta zarówno noclegowa, jak i gastronomiczna oraz różnego rodzaju możliwości. Ci, którzy lubią odpoczywać w znanych i lubianych kurortach, wśród gwaru innych turystów, na plażach, w nocnych dyskotekach bez problemu znajdą odpowiednie oferty na wypad ze znajomymi. Rodzinne wakacje to próba pogodzenia interesów dorosłych i dzieci. Dla jednych i drugich polskie wybrzeże ma cały szereg możliwości. Co istotne, znajdziemy również miejsca zaciszne, gdzie można we dwoje odpocząć od miejskiego zgiełku i pośpiechu i spędzić czas w kontakcie z naturą.

Słońce, plaża, morze

 Teoretycznie niewiele trzeba. Do legendy przechodzą takie kurorty jak Kołobrzeg, Sopot, Łeba, Ustka, które przyciągają tysiące wielbicieli i morza, jak i różnego rodzaju atrakcji. Jesiennych i zimowych turystów przyciąga Rewal oraz Jastrzębia Góra, a wielką popularnością cieszą się ewenementy przyrodnicze takie jak Półwysep Helski czy Mierzeja Wiślana. Poza świetnymi widokami i całym szeregiem atrakcji specjaliści podkreślają że wyjazd nad Bałtyk jest również zbawienny dla naszego zdrowia. Długie spacery wzmacniają kondycję, mikroklimat poprawia samopoczucie, a szum morza pozwala zregenerować nerwy i prawdziwie odpocząć.

Polskie wybrzeże bardzo dobrze sobie radzi w konkurencji nawet z egzotycznymi plażami. Tu jest klimat, jakiego nie znajdziemy nigdzie więcej, a szeroki wachlarz możliwości sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie zarówno jeśli chodzi o plażowanie, jak i zwiedzanie czy aktywną turystykę.