Organizatorzy zimowych obozów prześcigają się w pomysłach na zaplanowanie atrakcyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Oprócz zimowego szaleństwa na górskim stoku nie brakuje ofert z obozami językowymi i typowym chillem w górskich miejscowościach w Polsce i za granicą. Co oferują obozy poza typowym szaleństwem na stoku? Sprawdzamy ciekawe propozycje.

Najpopularniejsze kierunki na białe szaleństwo

W nadchodzącym 2023 roku najpopularniejszymi kierunkami na młodzieżowe obozy zimowe są oczywiście górskie rejony. W przypadku Polski bezkonkurencyjne dalej pozostają Tatry — głównie Zakopane. Jednakże bardzo popularnym rejonem staje się z roku na rok Wisła. Ta urokliwa miejscowość, z której pochodzi Adam Małysz, jest kolebką Beskidów, oferującą

W przypadku zagranicznych rejonów bezapelacyjnie wygrywają Włochy najlepsze ośrodki narciarskie i prawdziwe szaleństwo na stokach, a do tego przepyszna pizza serwowana praktycznie wszędzie. Nie ma nic bardziej konkurencyjnego, na co stawiałaby młodzież w obecnych czasach. Nieco bliżej, czyli w austriackich Alpach, również możemy znaleźć wiele ofert obozów. Najbliżej naszej granicy proponujemy Chopok, czyli rejon Słowacji.

Co zamiast białego szaleństwa?

Przepiękne i mroźne Dolomity? Bardzo zróżnicowane Alpy? Czy może nasze piękne polskie Tatry? Tych ofert na rynku obozów młodzieżowych występuje bardzo dużo. Co w przypadku gdy nasza pociecha nie chce korzystać z białego szaleństwa na desce lub nartach?

Jeśli dziecko chce odpocząć od miasta, proponujemy obozy młodzieżowe w stylu chill out. Co to oznacza? To gatunek obozu dla osób, które preferują rekreacyjny wypoczynek i pełen relaks. Program nie jest przeładowany atrakcjami, zapewniony jest odpoczynek i świetna zabawa. Zagwarantowane są wyjścia w góry dla miłośników wędrówek oraz atrakcje typu lodowisko czy jednodniowe wypady na stok narciarski. Po całodniowych przyjemnościach organizatorzy proponują wieczorny relaks na basenach. Wyjazdy w stylu chill out dla miłośników relaksu znajdziesz tutaj — sprawdź obozy zimowe na kochamwakacje.pl.

Oprócz typowego obozu luzackiego, w ofercie pojawia się tzw. „mikser”. To ostatni hit kolonijnych wyjazdów. Jest to nic innego jak miks atrakcji i aktywności. Różnego rodzaju wycieczki w góry, aquaparkowe szaleństwa, zwiedzanie miasteczek i zimowe szaleństwa na śniegu. Jeżeli twoje dziecko ma niespożyte pokłady energii, to wybór takiego obozu jest idealnym rozwiązaniem na zimowisko.

Obozy językowe — wciąż popularna forma wypoczynku

Kolejną alternatywą dla typowych zimowisk są obozy językowe. To idealne rozwiązanie dla nastolatków, które chcą podszlifować swój warsztat językowy. Przykładowym obozem tego rodzaju jest wyjazd do Londynu zimą. To świetna opcja, aby poprawić swoje umiejętności w swobodnym komunikowaniu się w codziennych sytuacjach. Wszelkie zajęcia językowe realizowane są w formie luźnych ćwiczeń, zadań i gier terenowych prowadzonych na terenie stolicy Wielkiej Brytanii. Celem takiego obozu jest zachęcenie młodzieży do nauki języka w praktyczny sposób poprzez np. zwiedzanie miasta, robienia zakupów czy pytania o drogę. To również świetnie ćwiczenie, aby stać się bardziej samodzielnym w codziennym życiu.

Podsumowując, jeżeli Twoja nastoletnia pociecha nie chce wybrać się na ferie zimowe z powodu braku chęci w jeździe na nartach czy snowboardzie, to jeszcze nic straconego. W szerokiej ofercie obozów zimowych znajdziesz nie tylko językowe wyjazdy, ale również typowy obóz w stylu kolonii górskich — jednakże bardziej na luzie.

materiał zewnętrzny