Krynica-Zdrój leży w województwie małopolskim. Położona jest w Beskidzie Sądeckim. Sprzyjający mikroklimat sprawia, że jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu oraz wolnego czasu. Od wielu lat miejscowość ta stanowi jeden z większych ośrodków lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego w Polsce. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się do Krynicy-Zdrój.

  • Krynica-Zdrój to znane uzdrowisko, które co roku przyciąga rzeszę turystów.
  • Lokalizacja uzdrowiska sprzyja pieszym wycieczkom w góry oraz fanatykom białego szaleństwa.
  • Szeroka baza noclegów w Krynicy sprawia, że każdy może znaleźć zakwaterowanie adekwatne do swoich potrzeb i preferencji.

Lokalizacja Krynicy-Zdrój oraz jej funkcja uzdrowiskowa

Krynica-Zdrój jest położona w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka. Otoczona jest przez wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika. Malownicze krajobrazy sprawiają, że kurort często wybierany jest przez turystów pragnących zwiedzić Beskidy. Obecnie miejscowość posiada status uzdrowiska. Pierwsze doniesienia o leczniczych właściwościach źródeł sięgają aż XVIII wieku.

Krynica jest jednym z najbardziej znanych ośrodków lecznictwa. Rozległa baza sanatoryjno-uzdrowiskowa skupia przez wszystkim pacjentów borykających się ze schorzeniami układu trawiennego, moczowego czy krążenia. Dodatkowo, będąc w Krynicy-Zdroju warto skorzystać z pijalni i rozlewni wód mineralnych. Aktualnie, odwiedzając ten kurort można korzystać ze zdrojów: Jan, Józef, Mieczysław, Słotwinka, Tadeusz, Zuber oraz ze zdroju Głównego.

Atrakcje w Krynicy Zdroju

Krynica-Zdrój należy do najpopularniejszych destynacji wybieranych przez fanów białego szaleństwa. Miłośnicy nart i snowboardu poczują się na krynickich stokach jak przysłowiowa ryba w wodzie. Należy pamiętać, że w chwili obecnej Krynica jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce.

Idealnym uzupełnieniem sztandarowej Jaworzyny Krynickiej są stacje narciarskie „Słotwiny” oraz „Słotwiny Arena”. Dla osób, które nie mają wygodnej formy transportu, idealną alternatywą będzie ośrodek narciarski „Henryk Ski” umiejscowiony w centrum miasta.

Uzdrowisko jest również idealnym miejscem do odbywania pieszych wędrówek. Wyjątkowe panoramy oraz górzyste tereny kuszą spacerowiczów zarówno latem, jak i zimą. Krynica-Zdrój posiada bardzo zróżnicowaną bazę atrakcji. Wiele możliwości na spędzenie czasu znajdą tam zarówno miłośnicy górskich wypraw, jak i rodziny z dziećmi nastawione na bardziej rekreacyjny wypoczynek. W okolicy mieszczą się liczne szlaki turystyczne wraz z dostępnymi schroniskami. Dużym atutem jest również fakt, iż piesze wędrówki w górach nie wymagają posiadania specjalistycznych akcesoriów. Liczne wypożyczalnie sprzętu w Krynicy sprawią, że miłośnicy Nordic Walkingu będą mieli możliwość wypożyczyć sprzęt na miejscu. Niesamowite widoki, które można zobaczyć ze szczytów Jaworzyny, Góry Parkowej oraz innych wzniesień pozostaną niezapomniane do końca życia.

Fani rekreacji nad wodą znajdą liczne baseny otwarte oraz kryte. W lecie można korzystać z usług otwartych akwenów w Krynicy oraz w Tyliczu. Obiekt w Krynicy czynny jest od godziny 9 do 18, a z basenu w Tyliczu można korzystać od godziny 10 do 17. Dodatkowo, w okolicy znajduje się wiele obiektów krytych, które w swojej ofercie posiadają również usługi SPA i Wellness.

Inną, ciekawą atrakcją dostępną w Krynicy Zdroju, jest wielosezonowa sankostrada –  dostępna niezależnie od wieku oraz sezonu. Sankostrada jest idealną rozrywką dla całej rodziny. Malownicze, wspaniałe położenie na stoku góry oraz dwuosobowe wózki zachęcają do odrobiny szaleństwa. Należy jednak pamiętać, że w czasie opadów tor pozostaje zamknięty.

Dla poszukiwaczy mocniejszych wrażeń Krynica także znajdzie coś odpowiedniego. Wiosną, latem oraz jesienią można skorzystać z paintballu czy toru gokartowego. Góry tworzą wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Turyści odwiedzający kurort zimą, mają szansę skorzystać z usług skuterów, psich zaprzęgów oraz kuligów po świeżym śniegu.

Noclegi w Krynicy Zdroju.

Krynica Zdrój posiada szerokie zaplecze noclegowe – począwszy od wspomnianych już schronisk na szlakach turystycznych, aż po pensjonaty czy ekskluzywne hotele. Komfortowe oferty noclegowe w Krynicy Zdroju można w łatwy sposób znaleźć na wielu stronach internetowych. Ich szeroka gama sprawia, że znalezienie dla siebie odpowiedniego zakwaterowanie staje się niezwykle prostym zadaniem. Zaawansowane wyszukiwanie na stronach internetowych umożliwia znalezienie mocno spersonalizowanych ofert, spełniających najwyższe wymagania potencjalnego turysty. Istnieje opcja filtrowania ofert według kryteriów takich jak wyżywienie lub usługi Wellness (basen kryty, jacuzzi, łaźnia czy solarium). Dla fanów własnego gotowania czy lokalnej kuchni można wybrać oferty beż wyżywienia. Dla osób, które nie wyobrażają sobie podróżowania bez swojego pupila, bez najmniejszego problemu można znaleźć obiekty w Krynicy, które przyjmują gości z psem czy kotem. Posiadając tak wiele możliwości, warto skorzystać i odwiedzić to niezwykłe uzdrowisko.

Materiał zewnętrzny