Turnus rehabilitacyjny, to doskonała okazja na to aby zmusić samego siebie do zadbania o zdrowie i jego potrzeby. Podczas 2 tygodniowego wyjazdu, można wypocząć, doświadczyć dobrodziejstw natury i poznać ciekawych ludzi. W poniższym artykule przedstawiamy kilka najważniejszych informacji odnośnie uczestnictwa ale też możliwości otrzymania dofinansowania na pobyt w Krynicy Zdrój. Zapraszamy do przeczytania.

Turnusy rehabilitacyjne – kto może skorzystać?

Ośrodek Silesia w Krynicy Zdrój to miejsce, gdzie szczególną uwagę poświęca się wszystkim osobom, posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności. Dzięki odpowiedniej aparaturze, doświadczeniu specjalistów i zabiegom, pod okiem opiekunów i lekarza, uczestnicy turnusów mogą odpocząć i poczuć się zdecydowanie lepiej. Celem każdego turnusu jest doprowadzenie pacjenta do znacznej poprawy samopoczucia i osiągnięcia znakomitej formy poprzez dobrane zabiegi i okoliczności przyrody. Dla gości z orzeczeniem niepełnosprawności została przygotowana specjalna możliwość dofinansowania turnusu i jest ona opisana poniżej. Dla chętnych z możliwością pełnopłatnego pobytu, istnieje opcja 7 dniowego relaksu, wypoczynku i regenracji.

Jak wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym dzięki dofinansowaniu?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, w ośrodku Silesia istnieje możliwość dofinansowania pobytu i jest ona dostępna dla wszystkich osób posiadających ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Aby jednak ubiegać się o opłacenie turnusu, należy spełnić kilka warunków i zapraszamy do zapoznania się z nimi poniżej.

Osoby starające się o pobyt i dofinansowanie muszą :

  • posiadać aktualny wniosek lekarski ze skierowaniem na turnus rehabilitacyjny;
  • wybrać ośrodek posiadający aktualny wpis do rejestru ośrodków przyjmujących osoby niepełnosprawne i Silesia w Krynicy Zdrój, posiada oczywiście aktualny wpis;
  • wypełnić wniosek;
  • dołączyć do wniosku aktualne orzeczenie o niepełnosprawności;
  • spełniać konkretne warunku dochodowe i złożyć oficjalne oświadczenie odnośnie nie przekroczenia obowiązujących przychodów.

Aby rozpocząć proces uzyskania dofinansowania, należy zgłosić się do ośrodków pomocy jak PCPR (Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie) lub MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) gdzie zostaną udzielone wszystkie informacje odnośnie środków proponowanych przez PFRON. Ważne aby pamiętać, że dofinansowanie uczestnictwa dostępne dzięki PFRON, jest możliwe do wykorzystania przez osobę niepełnosprawną maksymalnie raz w roku.

Jakie są korzyści turnusów rehabilitacyjnych?

Zadaniem naszych specjalistów jest przeprowadzenie pacjenta przez cykl zabiegów i doprowadzenie go do bardzo dobrego samopoczucia. Sam fakt wypoczynku i regeneracji dzięki zmianie miejsca, to już ogromna zaleta. Dodatkowo rehabilitacja pod okiem specjalisty to kolejne kroki do tego aby długo cieszyć się zdrowiem. Stopień niepełnosprawności nie jest wyrokiem, a w naszym ośrodku, staramy się zrobić wszystko aby każdy pacjent czuł się wyjątkowo jak we wspólnym gospodarstwie domowym.

Turnusy rehabilitacyjne to szansa na zmianę, możliwość wyboru w jakim kierunku chcemy iść w dbaniu o zdrowie. Każdy przekroczony etap w pokonywaniu swojej niepełnosprawności to niesamowita satysfakcja. W ośrodku nie tylko można poczuć się lepiej ale zatrzymać się i docenić walory przyrody działającej kojąco i natychmiastowo.

materiał zewnętrzny