W plener można ruszać o każdej porze roku, jednak nie ulega wątpliwości, że niższe temperatury wymagają specyficznego podejścia, także jeśli chodzi o akcesoria outdoorowe. Biwaki, wędrówki, eskapada po Polsce i zagranicy – niezbędny sprzęt ma ogromny wpływ na to, czy podróżnicze doświadczenia będą udane. Dowiedz się, czym sugerować się w czasie zakupów i jaki sprzęt turystyczny będzie najlepszym wyborem w Twoim przypadku.

Dobrym sposobem na to, by zaopatrzyć się w sprzęt turystyczny, jest sklep internetowy. Znajdziesz tu bogatą ofertę wielu producentów i korzystne dostawy pod każdy adres.

Namiot – podstawowy sprzęt turystyczny

Trudno wyobrazić sobie nocowanie w plenerze bez namiotu. To podstawowy sprzęt biwakowy, który możesz w pełni dopasować do swoich potrzeb. Jeśli planujesz przemieszczać się przede wszystkim pieszo, wspierając autostopem czy pociągami, wybierz model lekki i niewielki, który nie będzie ciążył w czasie wędrówek. Z kolei odpowiedni sprzęt przy wycieczkach samochodowych to większy model. Będzie bardziej przestronny, ale i cięższy. Jeśli wybierasz się w eskapadę późną jesienią, zimą czy wczesną wiosną, upewnij się, że namiot będzie spełniał te wymogi. Bogaty wybór niewątpliwie ułatwi ci sprawunki.

Polak niewyspany, Polak zły – śpiwory i karimaty

Duży wybór masz także, gdy interesuje cię inny sprzęt turystyczny, czyli śpiwory i karimaty. Każdy egzemplarz różni się wagą, objętością i zakresem temperatur, w których można z nich w pełni korzystać. Cena wzrasta wraz ze stopniem skomplikowania powłoki. Przy niskich temperaturach sprawdzą się śpiwory puchowe lub bardziej kompaktowe modele z technologią na najwyższym poziomie. Jeśli jednak nie zamierzasz podróżować zimą, wystarczający okaże się dobrej jakości śpiwór do podstawowych zastosowań.

Przyda się karimata, która oddzieli śpiwór od ziemi. Zapewnia lepszy odpoczynek, gdyż podłoże staje się miękkie i odizolowane od chłodu czy wilgoci.

Plecaki

W czym przenieść cały turystyczny dobytek?

W czym przenieść cały turystyczny dobytek?

Wybierając plecak, odpowiedz sobie na wiele pytań: ile czasu zamierzasz poruszać się z ekwipunkiem na ramionach i jaki ciężar powinien zmieścić się w środku. Jeśli będziesz przemierzać szlaki pieszo, musisz zmieścić więcej rzeczy – w skrajnych przypadkach to nawet kuchenka turystyczna. W każdym przypadku plecak ma być możliwie lekki, wygodny i dobrze układać się na plecach, nie obciążając ramion i nie powodując dyskomfortu.

materiał zewnętrzny