Nowoczesne zegarki to nie tylko urządzenia, dzięki którym możemy sprawdzać upływający czas. Współczesna technologia sprawiła, że dzisiejsze smartwatche tylko w małym stopniu przypominają dawne rozwiązania. Obecnie te niewielkie sprzęty mają szerokie morze możliwości, z których możemy korzystać na co dzień.

Jaki smartwatch wybrać, biorąc pod uwagę ogromny asortyment tego typu modeli na rynku? Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji o zakupie? Przygotowaliśmy kilka wskazówek jak wybrać smartwatch godny polecenia.

Jak wybrać smartwatch ze względu na wiek?

Smartwatche są używane przez osoby z praktycznie każdej grupy wiekowej. Zarówno najmłodsi, jak i seniorzy mogą odnaleźć dla siebie przydatne funkcje. Dostępne udogodnienia sprawiają, że codzienne sytuacje stają się o wiele łatwiejsze.

Jeśli zastanawiacie się, jaki smartwatch dla dziecka będzie odpowiedni, warto sprawdzić modele wyposażone w moduł GPS. Ta funkcja pozwoli nie tylko najmłodszym na kontrolowanie swojego położenia, ale także uspokoi rodziców, którzy będą mieć dostęp do informacji, gdzie znajduje się ich dziecko. Przydatnym rozwiązaniem jest także wytrzymała obudowa, w ulubionych kolorach pociechy. Ważne, aby urządzenie posiadało wydajną baterię i nie wymagało częstego ładowania.

Z kolei na pytanie, jaki smartwatch dla seniora będzie najlepszy, rozwiązaniem będą modele z dużymi, czytelnymi ekranami. Przydatne funkcje, takie jak ciśnieniomierz, pulsometr czy pulsyksometr, pozwolą starszym osobom na kontrolowanie swojego zdrowia na co dzień. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na modele, które wyposażone są w wibrację i wytrzymałą obudowę. Seniorzy nie zawsze zauważają pojawiające się na ekranie powiadomienia albo przez nieuwagę mogą upuścić smartwatch na twarde podłoże.

Jaki smartwatch damski i męski warto mieć?

Smartwatche można dostosować nie tylko do wieku ich użytkowników, ale także ze względu na osobiste upodobania i preferencje. Smartwatch damski to model, który powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy. Musi być zmienny jak kobieta, czyli pasować do każdej sytuacji, w której jego właścicielka się znajduje. Zegarek do biura, na spotkania z bliskimi czy na randkę, to urządzenie, które powinno łączyć w sobie elegancję, ale i komfort podczas noszenia. W sprzedaży dostępne są modele wyposażone w gustowny, skórzany pasek, na stalowej bransolecie, jak i gumowe, o bardziej sportowym designie. Jeśli chodzi o ich funkcjonalność, każda kobieta doceni opcje monitorowania cyklu, krokomierz czy licznik kalorii. Te możliwości sprawdzą się także wtedy, jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie, jaki smartwatch do fitnessu warto zakupić.

Smartwatche dla mężczyzn są tym, czym dla kobiet dobrze dobrana biżuteria. Dlatego jeśli zastanawiacie się, jaki smartwatch męski wybrać, na rynku dostępne są modele eleganckie, jak i o sportowym charakterze. Jeśli jego właściciel dużą uwagę przykłada do swojego wyglądu oraz stylizacji, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór zegarka o neutralnej, gustownej linii, ze skórzanym paskiem lub bransoletą. Z kolei, jeśli smartwatch ma pełnić funkcje głównie sportowe, warto zwrócić uwagę na wytrzymałą obudowę oraz funkcjonalność. Ciśnieniomierz, krokomierz, GPS, licznik kalorii czy pulsometr to tylko kilka z możliwości, jakie dają współczesne modele. Duży wybór wysokiej jakości smartwatchy dostępny jest w m.in. kategorii zegarki męskie od zegarownia.pl.

Jaki smartwatch wybrać – ważne parametry

Niezależnie od tego, kto będzie głównym użytkownikiem smartwatcha lub jakie są jego preferencje co do wyglądu, współczesne zegarki powinny odznaczać się pewnymi atrybutami, aby spełniały swoje zadania.

Jednym z najważniejszych parametrów jest bateria. Wybierając smartwatch godny polecenia lepiej zdecydować się na modele, których nie trzeba często ładować. Nowoczesne zegarki dobrej jakości zazwyczaj wytrzymują kilkanaście dni pracy, w zależności od intensywności użytkowania.

Kolejnym, ważnym punktem jest system operacyjny. Największe możliwości smartwatcha można odkryć dopiero po jego połączeniu z telefonem. Odbywa się to za pomocą modułu bluetooth. Warto zwrócić uwagę, aby system operacyjny smartwatcha był intuicyjny i nie powodował spowolnienia w czasie włączenia kilku funkcji.

Istotna jest także wodoodporność. W zależności od modelu smartwatch może być odporny na lekkie zachlapania, jak i dać możliwość bezpiecznego zanurzenia. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, jeśli zegarek będzie wykorzystywany w sporcie.

materiał zewnętrzny

zdjęcie główne – stock.adobe.com – autor – Wirestock