Urlop zimowy powinien być czasem aktywnej rozrywki i wygody. Szkoda marnować go na długie dojazdy i niski komfort, szczególnie gdy część podróży odbywamy samolotem i zastanawiamy się, jak będziemy przemieszczać się przez resztę dni ferii. Rozwiązaniem tej kwestii jest wynajem samochodu, z którego możesz skorzystać we Flex Rent. Sprawdź, jakie to proste.

Dlaczego warto wynająć samochód?

Jeśli Twój wyjazd na ferie wiąże się z podróżą samolotem, to kolejnym krokiem będzie dotarcie do faktycznego miejsca pobytu. Możesz wówczas skorzystać z transportu zbiorowego, który jednak jest rozwiązaniem tymczasowym i mało elastycznym, choć zdecydowanie najtańszym. Jeśli jednak masz w planach odwiedzenie kilku miejscowości, to komunikacja ta będzie niewystarczająca – trudno na nią liczyć w zimie, a w przypadku mniejszych miasteczek i wsi może się okazać, że zwyczajnie nie ma żadnego autobusu czy pociągu, który udaje się w ich stronę. Trudno również w ten sposób podróżować z dużą rodziną, o sporych i ciężkich bagażach wraz ze sprzętem sportowym nie wspominając. Innym rozwiązaniem jest taksówka, ale tu problemem jest cena dojazdu i ogólna wygoda. Stąd na ferie warto udać się wynajętym samochodem. Dlaczego? Przede wszystkim pozwala to wybrać dokładnie auto, które potrzebujesz, czyli np. mieszczące bez problemu kilka osób i spore bagaże. Jak wynająć samochód na ferie? Odpowiadamy poniżej

Wynajem z Flex Rent

W przypadku naszej wypożyczalni wynajem jest bardzo prosty. Pierwsze kroki zrobisz na naszej stronie internetowej, gdzie dokonasz wstępnej rezerwacji pojazdu. Dobrze przemyśl, jakie auto faktycznie będzie potrzebne. W razie konieczności dysponujemy SUV-ami oraz crossoverami, które świetnie sprawdzają się w bardziej wymagającym, górskim terenie. Wystarczy, że wybierzesz lotnisko, z którego chcesz odebrać samochód – w kontekście gór najkorzystniej będzie to zrobić z lotniska Wrocław (Karkonosze, Góry Stołowe), Katowice-Pyrzowice (Beskidy), Kraków-Balice (Tatry, Pieniny, Gorce) oraz Rzeszów (Bieszczady). Jeśli wyjeżdżasz na ferie z dziećmi, nie zapomnij zaznaczyć konkretnej opcji dotyczącej fotelików, w przeciwnym razie formalności na lotnisku mogą się przedłużyć. Rezerwacja sprawi, że w wybranym miejscu będzie na Ciebie czekał zatankowany i gotowy samochód.

Nic tylko zaczynać ferie wynajętym samochodem! Pozostanie Ci jeszcze jedynie podpisać umowę. Do tego niezbędny jest dowód osobisty (musisz potwierdzić, że masz ukończone 25 lat) oraz prawo jazdy, które musi być ważne co najmniej 12 miesięcy. Ostatnią kwestią formalną jest karta kredytowa. Musisz na niej mieć dostępną kwotę w wysokości większej lub równej depozytowi, jaki zabezpieczamy na czas wynajmu.

Wykorzystaj możliwości Full Protect

Dodatkową opcją, na którą warto zwrócić uwagę w kontekście wyjazdu na ferie, jest nasza propozycja Full Protect. Umożliwia ona nie tylko zniesienie udziału własnego, ale również ubezpieczenie szyb, opon i lusterek oraz obniżenie wysokości depozytu. W ten sposób możesz czuć się bezpieczniej pod względem finansowym. Wynajem w Flex Rent rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych za dobę, przy czym im samochód większy, tym jego wypożyczenie jest droższe.

materiał zewnętrzny