Planujesz aktywny wyjazd na narty lub snowboard? Interesują Cię jedynie wyjazdy zagraniczne? Koniecznie wykup ubezpieczenie turystyczne! Co obejmuje ubezpieczenie tego rodzaju? Odpowiadamy w niniejszym wpisie. Zapraszamy!

Jeśli wybierasz się na narty lub snowboard na zagraniczne stoki, koniecznie zainteresuj się wykupieniem stosownego ubezpieczenia. Aktualnie dostępnych jest kilka wariantów , które nieco różnią się zakresem. Zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie narciarskie, koniecznie zapoznaj się z każdym rozwiązaniem i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Podstawowy wariant jest właściwie obowiązkowy, ale jeśli zależy Ci – na przykład – na zabezpieczeniu również Twojego mienia w postaci sprzętu narciarskiego, warto rozważyć wykup droższej polisy narciarskiej.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie narciarskie?

Dlaczego planując aktywny wyjazd na stoku, warto wykupić ubezpieczenie narciarskie? Przede wszystkim odpowiednie ubezpieczenie narty pokryje koszty leczenia, transportu medycznego oraz ratownictwa, jeśli w trakcie Twojego wypoczynku dojdzie do wypadku lub urazu. Warto pamiętać, że sama akcja ratownicza w górach, szczególnie w innych państwach jest stosunkowo droga. Dzięki ubezpieczeniu w momencie, gdy dojdzie do wypadku i trzeba będzie wezwać pomoc, nie będziesz musiał martwić się kosztami za transport i leczenie.

Poza leczeniem ubezpieczenie gwarantuje także odpowiednią ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku. A mianowicie poszkodowany może otrzymać odszkodowanie za doznany podczas jazdy na nartach czy snowboardzie uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie narciarskie zapewnia również ochronę sprzętu sportowego. Są takie warianty ubezpieczenia, które nie tylko gwarantują pokrycie kosztów leczenia, ale i zabezpiecza sprzęt narciarski. W sytuacji, gdy Twój sprzęt ulegnie zniszczeniu lub uszkodzeniu podczas podróży, albo zostanie skradziony, dzięki wykupionej polisie narciarskiej otrzymasz odpowiednie odszkodowanie.

Zakres ubezpieczenia – które oferuje również ubezpieczenie bagażu?

Z reguły podstawowy wariant ubezpieczenia turystycznego nie obejmuje ochrony bagażu podróżnego i sprzętu sportowego. Jeśli zależy Ci na tej opcji, musisz wybrać nieco droższe ubezpieczenie narciarskie. Co właściwie wchodzi w skład ubezpieczenia podstawowego? Koszty leczenia, ratownictwa i transportu medycznego oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Niektóre podstawowe opcje gwarantują także ochronę dla zdarzeń pod wpływem alkoholu oraz pomoc dla tych, którzy mają choroby przewlekłe i gdy w trakcie podróży choroba ta się nasili. W tym ostatnim przypadku koszty ratownictwa, transportu medycznego oraz leczenia są również pokrywane przez ubezpieczalnię. Do chorób przewlekłych w przypadku standardowego ubezpieczenia zalicza się między innymi nadciśnienie, cukrzycę, choroby serca czy astmę.

Nowością, którą obejmuje każdy wariant, jest tak zwane ubezpieczenie COVID. Jeśli podczas zagranicznej podróży zachorujesz na COVID, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia oraz transportu. W przypadku przymusowej kwarantanny natomiast tylko droższe ubezpieczenie pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem oraz powrotnym transportem do domu.

Szczegółowe informacje na temat tego, co oferuje dany wariant ubezpieczenia, znajdziesz oczywiście na stronie odpowiedniej ubezpieczalni. Nie zwlekaj i już teraz wykup polisę narciarską! Dzięki temu suma ubezpieczenia pokryje w razie problemów koszt placówki medycznej. To rozwiązanie powinny rozważyć osoby, które uprawiają sporty wysokiego ryzyka, aby mieć pewność, że ubezpieczenie kosztów leczenia rozwiąże w razie czego wszystkie problemy.

materiał zewnętrzny