Wiele osób w 2020 oraz 2021 roku zrezygnowało ze swoich wakacyjnych planów. Największy wpływ na taką decyzję miała pandemia i związana z nią niepewność czy ograniczenia wynikające z obostrzeń. Wszystko jednak wskazuje na to, że kolejne miesiące będą dla miłośników podróży o wiele łaskawsze. Jak przygotować się do wakacji w 2022 roku? Na co zwrócić uwagę, planując wyjazd? Co powinna obejmować polisa turystyczna? Dzielimy się praktycznymi wskazówkami.

Więcej w portfelu

Można zauważyć, że w ostatnich miesiącach cena wyjazdów wakacyjnych wzrosła. Jest to spowodowane nie tylko nadrabianiem urlopowych zaległości, ale także szalejącą inflacją. Trendy pokazują, że zagraniczne wyjazdy mogą być coraz droższe. Szerokie grono osób odkłada decyzję o kupnie wakacji na ostatni moment, przez co coraz trudniej znaleźć atrakcyjne oferty last minute. Jeśli już teraz znamy kierunek podróży, którą planujemy np. na druga połowę 2022 r., warto obserwować ceny aktualnych ofert i zarezerwować wyjazd z wyprzedzeniem.

Niezbędne dokumenty

Podczas przygotowań do zagranicznego wyjazdu warto pamiętać nie tylko o zabraniu maseczek czy środka dezynfekującego , ale także sprawdzeniu ważności swoich dokumentów. Jeśli wybieramy się do kraju, w którym wymagany jest paszport, zerknijmy na datę, do której dokument ten jest aktualny. W takich krajach, jak np. Turcja paszport musi być ważny co najmniej 60 dni dłużej , niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Warto również sprawdzić datę obowiązywania Unijnego Certyfikatu Covid.

Polisa turystyczna

W podróżach planowanych na 2022 r. bardzo istotny będzie wybór odpowiedniej polisy turystycznej. Dobry pakiet powinien obejmować nie tylko standardowe ubezpieczenie kosztów leczenia, bagażu czy transportu, ale także uwzględniać wszelkie zdarzenia związane z zachorowaniem na Covid-19. Wielu dobrych ubezpieczycieli podróży oferuje możliwość dokupienia rozszerzenia ochrony o zdarzenia wynikające z zakażenia koronawirusem.

Jeśli planujemy wyjazd z wyprzedzeniem, warto także zastanowić się nad wyborem polisy turystycznej (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl), która zapewnia zwrot kosztów rezygnacji z podróży z powodu Covid-19. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli w spokoju oczekiwać na wymarzone wakacje.

Analiza destynacji

Dobrym pomysłem, jeszcze przed zakupem biletów czy rezerwacją hotelu, jest dokładne sprawdzenie warunków pobytu w danym kraju, związanych np. z pandemicznymi obostrzeniami. Warto zerknąć na to jak państwo, do którego chcemy udać się na wakacje, radziło sobie z Covid-19 i jakie obostrzenia wprowadzało w poszczególnych okresach roku. Dzięki temu lepiej przygotujemy się na wszelkie zmiany w warunkach podróżowania czy pobytu w wybranym kraju.

materiał zewnętrzny