Lato i wakacje to najlepsza pora na wyjazdy i zwiedzanie. Nie trzeba jednak podróżować do odległych krajów, aby znaleźć coś ciekawego. W Polsce jest wiele miejsc godnych odwiedzenie.

Odległe egzotyczne kraje kuszą, ale może w tym roku warto zaplanować urlop w Polsce? Na taką formę spędzania wakacji decyduje się co roku prawie połowa naszych rodaków, jak wynika z danych zgromadzonych w ubiegłym roku przez pracownię sondażową IPSOS. Jednym z chętniej odwiedzanych regionów jest Podlasie. Co roku latem przyjeżdża tutaj 150 tysięcy turystów. Swoją wycieczkę najlepiej zacząć od podlaskiej stolicy, czyli Białegostoku.

Nie musi być własny

Najczęściej wyjeżdżamy na dwa tygodnie, jak wynika ze statystyk, a najpopularniejszym środkiem transportu jest samochód. Nic dziwnego, bo podróżując w ten sposób, nie musimy dostosowywać się do rozkładów jazdy pociągu czy autobusu i możemy zabrać dowolną ilość bagażu. Nie wszyscy jednak dysponują własnym autem, a nawet jeśli go mają, to może być za małe na to, aby komfortowo podróżowała nim cała rodzina z bagażami. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu. Jeśli zamierzamy poznać bliżej Podlasie, to najlepiej zrobić to w Białymstoku. Działa tam kilka firm, w których na pewno znajdziemy auto odpowiednie do naszych potrzeb. Jedną z nich jest carfree.pl, mająca sieć swoich wypożyczalni w większych polskich miastach.

O tym warto pamiętać

Jesteśmy z pierwszą wizytą w wypożyczalni aut – jak wypożyczyć samochód w Białymstoku? Przede wszystkim nie musimy wcale odwiedzać firmy oferującej auta na wynajem. Auto możemy znaleźć poprzez stronę internetową. Korzystając z wyszukiwarki, sprawdzamy, jakimi autami dysponuje wypożyczalnia, i wybieramy samochód, który spełnia nasze oczekiwania, jeśli chodzi o markę, wielkość, zużycie paliwa, wielkość bagażnika itd. Warto zorientować się, jak wygląda kwestia kaucji za samochód oraz ubezpieczenia. Niektóre firmy oferują możliwość wykupienia dodatkowej polisy.

Samochód z wypożyczalni to doskonała opcja dla osób, które chcą w czasie wakacji zwiedzić Polskę. Nie tylko wygodna, ale również łatwo dostępna.

materiał zewnętrzny