Do czego zazwyczaj pakujesz się przed podróżą? Jeśli cenisz sobie mobilność, pewnie stawiasz na praktyczny plecak. Jeżeli priorytetem jest dla Ciebie wygoda, prawdopodobnie wybierasz walizkę. A co z torbą podróżną? Czy zdarza Ci się wykorzystywać także jej walory? Jeśli jeszcze nie posiadasz jej w swoim turystycznym wyposażeniu, koniecznie uzupełnij te braki! Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, aby poznać jej najważniejsze zalety i dowiedzieć się, czym kierować się podczas jej wyboru.

Torba podróżna i jej zastosowanie

Być może zastanawiasz się, co takiego mają torby podróżne, czego nie znajdziesz w plecakach bądź walizkach. Musisz wiedzieć, że użytkownicy cenią je sobie za ich funkcjonalność i wszechstronny charakter. Do głównych zalet toreb podróżnych z pewnością należy ich niewielka waga oraz względna elastyczność. W przeciwieństwie do tradycyjnych walizek nie będą zajmowały Ci dużo miejsca, kiedy wypakujesz z nich bagaż. Pod tym względem przypominają więc plecaki. Od nich odróżnia je z kolei wygodniejsza eksploatacja. W torbie podróżnej możesz na przykład bez obaw transportować ubrania – dotrą na miejsce w zdecydowanie lepszym stanie niż przewożone w plecaku.

Jak wybrać torbę podróżną?

Zanim zaczniesz poszukiwania idealnej torby podróżnej, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu chcesz ją najczęściej wykorzystywać. Jedni znajdują dla niej zastosowanie podczas krótkich wycieczek za miasto, drudzy nie wyobrażają sobie bez niej wyjazdów służbowych, a jeszcze inni używają ich na co dzień – na potrzeby pracy czy zajęć na uczelni.

Kiedy wiesz już, jakim celom ma służyć Twoja nowa torba podróżna, wybierz materiał, z którego będzie wykonana. Na rynku znajdziesz rozmaite opcje – od modeli tekstylnych po warianty z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Warto postawić na produkty z poliestru bądź nylonu. Jeśli szukasz wytrzymałej torby, która poradzi sobie w wymagających warunkach, postaw zwłaszcza na ten ostatni materiał. Cechuje się on dużym poziomem elastyczności oraz wodoodpornością, co czyni go idealnym wyborem między innymi w przypadku weekendowych wyjazdów.

Torby podróżne różnią się także rozmiarami. Jeżeli zależy Ci na pojemnym modelu, do którego z łatwością spakujesz się na parę dni, szukaj wśród największych produktów dostępnych na rynku. Pamiętaj jednak, że znacznie przekraczają one limity przewidziane przez większość linii lotniczych dla małych bagaży podręcznych. Z powodzeniem mieszczą się w nich natomiast standardowe modele o pojemności 20 – 40 litrów. Taka torba w zupełności wystarczy Ci na codzienne potrzeby czy krótkie wyjazdy służbowe.

Ostatnie kryterium, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru torby podróżnej, to jej projekt. Sprawdź liczbę kieszonek i przegródek, a także ich układ. Będzie to miało niebagatelne znaczenie przy pakowaniu. Zweryfikuj, czy przynajmniej niektóre z nich zapinane są na zamek błyskawiczny. Dodatkowy atut w podróży stanowią takie udogodnienia jak usztywniane dno, stopki ochronne czy regulowany pasek.

Znajdź swoją torbę podróżną w sklepie Puccini

Jeśli szukasz solidnej torby podróżnej, koniecznie zapoznaj się z asortymentem sklepu Puccini! Znajdziesz tam wysokiej jakości produkty, które z łatwością spełnią wszystkie Twoje wymagania.

materiał zewnętrzny