Uwielbiasz pokonywać górskie szlaki? Nie możesz doczekać się weekendu, by wsiąść na rower i urządzić sobie naprawdę długą wycieczkę? Może po prostu lubisz aktywnie spędzać wolny czas. Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z tematem odżywek i suplementacji na szlakach pieszych i rowerowych.

Przygotuj się do wyprawy

Tak jak przygotowujesz się do podróży, zabierając ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, również gdy wybierasz się na górski szlak powinieneś odpowiednio zadbać o to co najważniejsze. Poza dobrym obuwiem i sportowym ubraniem, w przypadku pieszych wędrówek oraz profesjonalnym rowerze crossowym, gdy stawiasz na rowerowe wyprawy, warto pomyśleć o odpowiednich odżywkach i suplementacji. Nasz organizm wystawiony na próbę w postaci wytężonego wysiłku , potrzebuje dodatkowej energii. Dodatkowo trudne warunki sprawiają, że często nie mamy możliwości, by zatrzymać się na przykład w schronisku górskim i zjeść bogaty posiłek. Jak w takim razie zadbać o odpowiednią suplementację na górskich szlakach?

Sprawdzony sklep z odżywkami

Na rynku jest wiele suplementów i odżywek niskiej jakości. By nie narazić się na stratę pieniędzy, warto znaleźć odpowiedni, profesjonalny sklep z odżywkami, który będzie miał w ofercie produkty wysokiej jakości, tylko od certyfikowanych firm. Pakerszop.pl to sklep internetowy z odżywkami i suplementami diety dla sportowców, w którym znajdziesz wyłącznie najwyższej jakości produkty. Szeroka oferta skierowana zarówno dla sportowców, jak i osób uprawiających aktywność fizyczną sporadycznie, sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Na jakie suplementy powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas pokonywania szlaków pieszych i rowerowych?

Odżywki i suplementacja na szlakach pieszych i rowerowych

Piesze wędrówki górskie oraz crossowa jazda na rowerze wymagają przede wszystkim suplementacji, które dostarczą nam sporej ilości energii. Warto rozejrzeć się za wysokowęglowodanowymi batonami energetycznymi ze sporą ilością białka. Podobnie zadziałają i bardzo skutecznie sprawdzą się żele energetyczne, które w kryzysowych momentach dostarczą nam sił do pokonania kolejnych kilometrów. Jeśli wysiłek w górach, nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu. W tym zakresie pomogą nam izotoniki. Napoje izotoniczne mają zbliżone ciśnienie do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, dzięki czemu bardzo skutecznie nawadniają organizm. Izotoniki pozwalają również utrzymać odpowiednie stężenie składników mineralnych i węglowodanów w ciele, dzięki wzbogaceniu napoju wieloma potrzebnymi witaminami.

Dlaczego warto korzystać z suplementacji?

Po pierwsze odżywki i suplementy są bardzo wygodne podczas uprawiania sportu, gdy nie możemy zabrać ze sobą dużo jedzenia, czy też zrobić sobie przerwę i zjeść obfity posiłek. Po drugie nawet najlepiej dobrana dieta nie uzupełni zapotrzebowania na wszystkie składniki mineralne i witaminy, które są wymagane przez nasz organizm. Warto o tym pamiętać, wybierając witaminy również na co dzień, po to by już wcześniej zadbać o własne zdrowie.

materiał partnera