Gdy wybieramy się na wakacje, pragniemy błogo wypoczywać, regenerować siły i przyjemnie spędzać czas. Komfort rekreacji w dużej mierze zależy od wybranego miejsca urlopowego. Na szczęście da się jednak zapewnić sobie i bliskim optymalną wygodę podczas wyjazdu na pole kempingowe. Trzeba tylko zaopatrzyć się w odpowiednie wyposażenie.

Czego ewidentnie nie można zapomnieć? Jakie wyposażenie musi się znaleźć w naszym kempingowym bagażu? Kilka praktycznych wskazówek przedstawimy poniżej.

Wypoczynek na kempingu – największe zalety

Dlaczego warto zdecydować się na wczasy na kempingu? To dobra opcja zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi, które pragną na jakiś czas odciąć się od miejskiego zgiełku i wypocząć na łonie natury. Większość pól kempingowych znajduje się w malowniczych miejscach, pełnych rozmaitych atrakcji, co daje szansę na błogi relaks, a także aktywne korzystanie z urlopu, na przykład spacerując, jeżdżąc na rowerach lub uprawiając sporty wodne.

Kempingi pozwalają obniżyć koszty związane z podróżowaniem, a przy tym zapewnić komfort. Wbrew pozorom można tam wypoczywać nie tylko w namiocie, ale też korzystać z własnego kampera bądź przyczepy, a także wybrać się w miejsce oferujące wygodne domki, bardziej wpisujące się już w nurt glampingu niż standardowych pól namiotowych znanych sprzed lat.

Kemping to swoboda, bliskość natury i spokój. Trzeba tylko wcześniej pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu, jak choćby praktyczne akcesoria kempingowe od InterCamp.

Co trzeba zabrać na kemping – najważniejsze wyposażenie

Co może przydać się na kempingu? Możliwości jest naprawdę wiele i w dużej mierze zależą one od indywidualnych potrzeb i oczekiwań urlopowiczów. Inaczej pakuje się bagaż na romantyczny wyjazd we dwóje niż na dwutygodniowe wakacje z małymi dziećmi.

Co jednak zawsze warto mieć ze sobą? Podstawą jest oczywiście jedzenie oraz przyrządy pozwalające na przygotowanie posiłków, w tym oczywiście garnki, zastawa stołowa, sztućce, ale też kuchenka turystyczna, lodówka czy grill. Bez nich trudno będzie zadbać o codzienne posiłki podczas wypoczynku.

Kolejną kwestią są wygodne meble turystyczne. Najlepiej sprawdzają się modele z tworzywa sztucznego składane – lekkie i trwałe, proste do utrzymania w czystości.

Oprócz tego powinno się zadbać o potrzeby higieniczne kempingowiczów. Do samochodu da się łatwo zapakować przenośny prysznic turystyczny czy toaletę, które zapewniają komfort dla wszystkich domowników, jeśli akuratnie nie ma dostępu do czystych stacjonarnych łazienek.

Coraz częściej na kempingach pragniemy mieć dostęp do elektryczności. Warto zatem pomyśleć o tym zawczasu i zabrać długi przedłużacz, by podłączyć się do sieci w specjalnie wydzielonych punktach na polach kempingowych. Dzięki temu można zapewnić sobie choćby oświetlenie czy podładować podręczną elektronikę.

Podczas urlopów z dziećmi nie zapomnijmy też o zabawkach i sprzętach sportowych, które pozwolą na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu nie tylko dla najmłodszych.

Sposób podróżowania a wyposażenie na kemping

Na wielkość i zawartość bagażu kempingowego wpływa również sposób podróżowania. Jeśli wybieramy się pod namiot, trzeba zabrać ze sobą nie sam namiot, ale też śpiwory, materace i karimaty. Taki problem nie występuje przy wakacjach w przyczepie, kamperze lub domkach letniskowych, gdy potrzebujemy co najwyżej standardowej pościeli.

Jeśli podróżuje się własnym pojazdem, warto zaopatrzyć się w markizy, moskitiery, przedsionki, które ograniczą przedostawanie się do wnętrza promieni słonecznych i uciążliwych insektów. Dobrym pomysłem bywa też zabranie ze sobą klinów pod koła samochodu lub przyczepy, by zawsze stały one stabilnie w jednym miejscu.

Wygodne i przyjemne podróżowanie – nowoczesna odsłona kempingu

Spędzanie czasu na kempingu potrafi być wielką przyjemnością, jeśli tylko zadba się o odpowiednie wyposażenie, które zabierzemy ze sobą na wakacje. Liczba i typ przedmiotów mogą się różnić, zawsze warto jednak mieć ze sobą bazę – akcesoria kuchenne i żywność, wygodne meble i sprzęty do rekreacji na świeżym powietrzu. Dzięki nim czas na polu kempingowym będzie zdecydowanie przyjemniejszy.

materiał zewnętrzny