Amsterdam to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Zabytkowa architektura, stare kamienice, spowijające miasto kanały, mosty i wszechobecne kolory tworzą zupełnie niepowtarzalny i magiczny klimat. To miasto tętniące życiem i cieszące się ogromną różnorodnością. Co jednak oferuje nam Amsterdam zimą? Jakie atrakcje możemy znaleźć oraz co ciekawego zobaczyć? Krótki przewodnik po kilku najważniejszych punktach zimowych podróży do Amsterdamu znajdziesz poniżej.

  1. Instalacje świetlne – Amsterdam Light Festival
  2. Jazda na łyżwach i nie tylko – Ice Amsterdam
  3. Zakupowe szaleństwo, czyli christmas shopping

Amsterdam znany jest z bogatej historii i niezliczonej liczby muzeów. Symbolem Holandii pozostają także słynne wiatraki oraz pola tulipanów, co roku przyciągając tysiące turystów. Jednak i zimą oferuje całkiem sporo atrakcji, którymi z pewności warto się zainteresować. Co więc oferuje nam Amsterdam w ramach zimowych aktywności?

Instalacje świetlne – Amsterdam Light Festival

To cykliczna forma atrakcji dostępna na ulicach Amsterdamu począwszy od 28 listopada aż do połowy stycznia. Ulice Amsterdamu rozświetla kilkadziesiąt przeróżnych instalacji świetlnych oraz rzeźb, które wtapiają się w lokalny krajobraz. Instalacje te podziwiać możecie, przechadzając się specjalnie wytyczoną trasą lub też kupując bilet na rejs pobliskimi kanałami. Każdego roku organizatorzy wybierają inny temat przewodni, poruszający problemy i dylematy współczesnego świata. Amsterdam Light Festival to dobry sposób na spędzenie zimowych wieczorów, rozkoszując się urokiem Amsterdamu i chłonąc klimat tego miasta. Instalacje czynne są codziennie w godzinach od 17.00 do 23.00.

Jazda na łyżwach i nie tylko – Ice Amsterdam

W okolicach Bożego Narodzenia najbardziej znanym holenderskim placem staje się Museumplein. Każdemu Holendrowi kojarzy się on z miejscem tętniącym życiem i świątecznym klimatem. To miejsce gdzie spędzić można czas ze znajomymi jak i rodzinne popołudnie. Kolorowy jarmark oferujący świąteczne ozdoby i pamiątki, lodowisko i jazda na łyżwach, zapach cynamonu i imbiru to wszystko sprawia, że poczuć można świąteczny klimat i radosne poruszenie. Amsterdam w zimie jest więc niezaprzeczalnie miejscem bajkowym i przepełnionym magią świątecznego ducha.

Kolejnym niezbędnym punktem na liście świątecznych atrakcji jest słynne lodowisko z widokiem na Rijksmuseum. Jazda na łyżwach w otoczeniu świątecznych dekoracji to dobra rozrywka nie tylko dla najmłodszych. W ofercie lodowiska znajdziecie nie tylko jazdę na łyżwach, ale także sesje hokeja czy curlingu. Strudzonych jazdą zachęcają rozstawione wokół stoiska, oferujące gorącą czekoladę, grzane wino oraz pyszne dania kuchni holenderskiej i międzynarodowej.

Zakupowe szaleństwo, czyli christmas shopping

Bogata oferta kulturalna Amsterdamu przeplata się z niezliczoną ilością restauracji i sklepów. To więc wymarzone miejsce na Twoje christmas shopping. Warto udać się na dobrze znane ulice handlowe, takie jak zlokalizowana w samym centrum miasta ulica Kalverstraat oraz liczne targowiska. Witryny sklepów zapraszają zwiedzających, oferując przeróżne produkty. Rozkoszując się świątecznym klimatem, możesz jednocześnie kupić wszystkie brakujące prezenty dla bliskich. Spacerując uliczkami Amsterdamu bez problemu bowiem znajdziesz wiele designerskich i topowych sklepów. Możesz także skorzystać z bożonarodzeniowych jarmarków, które zaliczają się do jednych z najpiękniejszych w Europie.

Amsterdam bez wątpienia potrafi zachwycić także i zimą. Bogata oferta kulturalna, liczne atrakcje i zimowe aktywności dostarczają zwiedzającym wspaniałych przeżyć. Spacerując wśród urokliwych kamieniczek, mijając kolejne zabytkowe mosty i kanały, możemy cieszyć się urokiem miasta i zimowym czasem.

Materiał zewnętrzny