Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku w górach. Koniecznie musisz zobaczyć Tatry w kolorowej jesiennej szacie. Kolejnym powodem są znacznie mniejsze ilości turystów, którzy znikają z najpopularniejszych szlaków wraz z końcem wakacji. Ten urokliwy jesienny czas warto spędzić w iście magicznym miejscu, jakim jest Rezydencja Górski Dworek.

Zakopane – noclegi

Jeśli Zakopane, to Gubałówka! To malownicze wzniesienie jest symbolem miasta. Dostarcza wrażeń estetycznych i ma niesamowity klimat. Właśnie na Gubałówce mieści się Rezydencja Górski Dworek. A w zasadzie – składające się na nią trzy wille.

Ich urokliwa architektura przywodzi na myśl tradycyjne góralskie budownictwo, co zapewnia niesamowitą atmosferę. Tutaj znajdziesz się w samym sercu gór – pośród zieleni i z dala od zgiełku miasta. Nie trzeba nawet wspominać o zapierających dech w piersiach widokach, ukazujących panoramę Tatr. Do dyspozycji gości jest taras widokowy, z którego można podziwiaćJak zatem widać; jeśli chodzi o noclegi – Gubałówka jest doskonałym miejscem.

Rezydencja to nie tylko komfortowe warunki i przestronne pokoje gościnne. Pensjonat znajduje się nieopodal stacji wyciągu krzesełkowego na Polanę Szymoszkową i kilka minut spacerem od górnej stacji kolejki szynowej – Gubałówka PKL. Nie ma również problemu z dojściem do centrum Zakopanego, jak też innych chętnie odwiedzanych miejsc wypoczywających gości.

Tatry jesienią – jak spędzać czas w Zakopanem?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jesienią pokonywać szlaki w Zakopanem. Wprost przeciwnie – jest to idealny czas, by w spokoju nacieszyć się malowniczymi widokami, spotykanymi po drodze. Przyroda przywdziewa już kolorowe szaty, natomiast szczyty górskie niejednokrotnie przykrywa pierwszy śnieg. Trzeba tylko zaopatrzyć się w dobre buty trekkingowe, termoaktywną bieliznę i ciepłą kurtkę (warto ubierać się na cebulkę, ponieważ jeszcze we wrześniu i październiku nie brak ciepłych słonecznych dni).

Jesień to również świetny czas na złapanie oddechu i wejście w tryb slow life – na przykład delektując się lokalnymi przysmakami w góralskiej karczmie. Warto rozgrzać się herbatą albo grzanym winem. Dom położony w pięknym punkcie Zakopanego sprzyja relaksowi. Można skorzystać z sauny fińskiej, posiedzieć na tarasie z kocykiem i książką na kolanach. Naprawdę nie trzeba wiele, aby „naładować akumulatory” i wrócić do domu z nową energią.

Gubałówka (noclegi w tym miejscu szczególnie pozwalają się o tym przekonać) to jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach.

materiał zewnętrzny