Radar burz to prognoza pogody, którą możesz w każdej chwili sprawdzić na swoim telefonie lub komputerze. Musisz jedynie mieć zasięg internetowy. Obsługa aplikacji informującej o stanie pogody na obszarze, który Cię interesuje, jest prosta i czytelna. Pokaże Ci stan aury w każdy dzień i godzinę. Bądź szybszy od burzy dzięki radarowi, który poinformuje Cię o nadchodzącej nawałnicy, zanim dostrzeżesz ją gołym okiem.

W jaki sposób radar pokazuje pogodę?

Wchodząc w aplikację radaryonline.pl szybko sprawdzisz, czy możesz spokojnie wyruszyć np. na wypad za miasto rowerem lub pieszo. Burze są groźne i lepiej ich unikać. Podczas nawałnicy bezpieczniej będzie przeczekać ją w domu. 

Radar pokaże Ci, jak silna burza zbliża się do Twojego miejsca pobytu za pomocą kolorów. W zależności od jej mocy będą widoczne różne kolory na mapie. Odcienie czerwieni decydują, czy burza będzie delikatna, czy też bardzo groźna. Najbledszy kolor czerwieni (jasnoróżowy) to burza najmniejsza. Intensywny, mocny kolor czerwony (lub fioletowy) to bardzo ostra burza, przed którą trzeba jak najszybciej zmykać.

Kolorowe plamy czerwieni pokażą na radarze także rozległość burzowej strefy. Obrazki są ruchome, gdyż pokazują aktualne przemieszczanie się chmur po całym obserwowanym przez Ciebie obszarze. Poznasz też kierunek, w który kierują się chmury z ulewnym deszczem i piorunami.

Intensywność deszczu będzie widoczna w odcieniach niebieskiego koloru. Z czego najciemniejszy to najobfitsze opady, a jasny błękit to delikatny mały deszcz. Objaśnienia kolorów zawarte są w legendzie, którą masz cały czas widoczną na ekranie. Możesz obserwowany teren przybliżać i oddalać, co pozwoli Ci lepiej zorientować się w sytuacji.

Jak korzystać z radaru burz?

Wybierasz się w podróż za kilka dni? Sprawdź pogodę na mapie burz. Dzięki stronie radaryonline.pl możesz wygodnie zaplanować swoją podróż. Wpisz datę i sprawdź, czy weekend, który wybrałeś na wycieczkę, będzie miał piękną pogodę. Radar poinformuje Cię także o nagłym załamaniu pogody w danym dniu. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek.

Przygotujesz się na tę wyprawę perfekcyjnie. Weźmiesz odpowiedni sprzęt i ubranie, by nic nie pokrzyżowało Ci planów. Jeżeli dostrzeżesz pomarańczowe plamy na mapie, będzie to oznaczało oberwanie chmury. Przed takim deszczem zwykła parasolka nie da sobie rady. Aplikacja jest bardzo dokładna, pokazuje pogodę według daty oraz godziny.

Uwielbiasz patrzeć na świetliste zygzaki przeszywające niebo i grzmoty towarzyszące wyładowaniom atmosferycznym podczas szalejącej burzy? Sprawdź radar burz na swoim smartfonie lub laptopie i zarezerwuj sobie wolny czas, by móc podziwiać szalejący żywioł.

Pamiętaj, że burza potrafi być bardzo silna i nieobliczalna. Towarzyszy jej porywisty wiatr i siekący deszcz. Huragan podczas szalejącej nawałnicy jest w stanie pozrywać dachy, linie trakcyjne, powalić olbrzymie drzewa. Warto więc obserwować ją przebywając w domu, gdzie będziesz o wiele bezpieczniejszy niż na dworze.

O tym, jak zmienia się burza, będziesz informowany na bieżąco poprzez włączoną aplikację radarową. Dzięki niej będziesz wiedzieć, czy w czasie powrotu z pracy czeka Cię deszcz, czy słońce. Będziesz zawsze przygotowany i nic Cię nie zaskoczy.

materiał zewnętrzny