Być może Zielona Góra nie należy do miast cieszących się największym powodzeniem wśród turystów, jednak każdy, kto choć raz gościł w mieście, jeśli tylko ma jeszcze taką możliwość bardzo chętnie wraca tu ponownie.

Miasto szczególnie wiele atrakcji ma do zaoferowania młodym ludziom. Oto 10 najciekawszych propozycji na spędzenie czasu wolnego w Zielonej Górze zarówno dla młodzieży jak i rodzin przybywających do miasta w raz z dziećmi w każdym wieku.

Noclegi przyjazne dzieciom w Zielonej Górze

 

Top 10 atrakcji w Zielonej Górze

1. Planetarium Wenus. To miejsce dające niesamowite odczucia i wrażenia dla każdego, niezależnie od jego wieku i dotychczasowych doświadczeń. Tu wystarczy założyć okulary, aby przenieść się w zupełnie inny, ale niezwykle fascynujący świat, pełen zagadek i zaskakujących wieści. Według wielu turystów to najnowocześniejsze planetarium działające obecnie w Polsce.

2. Palmiarnia. Miejsce w Zielonej Górze o niezwykle urokliwym klimacie. Palmiarnia znajduje się na szczycie Wzgórza Winnego, skąd roztacza się niezwykle piękny widok na panoramę miasta. W zielonogórskiej palmiarni znajduje się ponad 200 gatunków roślin, wiele z nich zaliczyć można do tych bardzo egzotycznych. Ponadto znajduje się tu basen z żółwiami wodnymi, akwaria z tropikalnymi rybami oraz restauracja, w której można smacznie zjeść.

3. Park Winny położony na Winnym Wzgórzu. Zgodnie z nazwą tu w tym miejscu największą atrakcją jest winnica, bowiem z produkcji wina Zielona Góra znana jest w całym kraju.

4. Miejskie rzeźby. Będąc w Zielonej Górze nie sposób nie zobaczyć Pomnika Bachusa, rzeźby Chłopca z konikiem czy Minipomników Bachusika.

5. Teatr Lubuski. Historyczny i niezwykle wartościowy pod wieloma względami. Stanowi bardzo duży kawał ciekawej historii związanej bardzo mocno z regionem.

6. Minibrowar. Atrakcja znajduje się w pięknej i zabytkowej kamiennicy, pochodzącej z początków XIX wieku. To jedno z najczęściej odwiedzanych zarówno przez turystów jak i lokalnych mieszańców miejsc w Zielonej Górze.

7. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Miejsce pełne atrakcji, które idealnie nadaje się zarówno do zabawy (w szczególności dla tych najmłodszych turystów przybywających do Zielonej Góry) jak i odpoczynku dla wszystkich kochających przyrodę. Najlepsza pora na odwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze to wiosna i lato.

8. Park Trampolin “Skokoloco”. Idealna rozrywka dla całych rodzin, szczególnie jeśli pogoda nie sprzyja spacerom czy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Co ważne, znajdują się tu tylko najwyższej jakości, atestowane trampoliny zwiększające bezpieczeństwo osób przebywających i bawiących się w tym miejscu.

9. Stary Rynek. Choć pochodzi z początków XVI wieku, to jednak współcześnie przy nim zlokalizowanych jest mnóstwo atrakcji dla turystów zarówno tych młodszych jak i nieco starszych.

10. Plac Bohaterów to kolejne, bardzo klimatyczne miejsce na mapie Zielonej Góry. To tu zobaczyć można liczący sobie ponad 300 lat dąb węgierski.

Artykuł powstał wraz z portalem fajnepodroze.pl który poświęcony tematyce turystycznej.