Pomorze to interesujące miejsce na urlop zarówno aktywny jak również relaksujący. Oprócz najbardziej znanych miejsc typu Trójmiasto, Malbork, Słowiański Park Narodowy z ruchomymi wydmami czy Hel są tez inne bardzo ciekawe miejsca.

Co warto zobaczyć na Pomorzu:

  1. Szymbark to mała wioska położona z dala od zgiełku wielkich miast. I taka mała miejscowość również ma wiele atrakcji dla zwiedzających. Wartym zobaczenia jest Dom Sybiraka czyli wierna kopia łagru i pociągu, jaki wożono zesłańców na Sybir. Kolejną atrakcją jest dom do góry nogami, w którym mamy wrażenie, że nasz błędnik oszalał. To gradka dla naszych dzieci. Oprócz tego znajduje się tutaj fortepian Możdżera to instrument, na którym muzyk zagrał swój pierwszy koncert. Bukowy las to ponad 100 letni las, który jest rezerwatem przyrody. Spacer w takim miejscu to sama przyjemność. Niektóre drzewa znajdujące się w tym miejscu są pomnikami przyrody. Będąc w Szymbarku możemy zdecydować się na spływ kajakowy rzeką Radunia. To nieprzewidywalna, a nawet niebezpieczna rzeka, ale jeśli lubimy przygodę i ryzyko możemy spróbować swoich sił w pokonaniu jej.
  2. Park Dinozaurów w Łebie to miejsce na aktywne spędzenie czasu z rodziną. Park rozciągnięty jest na 20 ha terenu, na którym możemy podziwiać ponad 100 różnych gadów. Możemy również zapoznać się z historią powstania i rozwoju cywilizacji praprzodków, zobaczyć jak wyglądała osada prehistoryczna oraz jak wyglądało życie człowieka neandertalskiego.
  3. Kartuzy to miasto, w którym warto zwiedzić gotycką Kolegiatę Wniebowzięcia NMP, a w niej klasztor. W środku znajduje się wiele obiektów, które pochodzą z 1444 roku między innymi ołtarz i gotyckie stalle. Inną cenną atrakcją wartą zobaczenia jest Muzeum Kaszubskie, w którym znajdują się eksponaty z dziejów Kaszubów czyli garncarskich. Jezioro Kłodno to akwen wodny wraz ze szlakami pieszymi i rowerowymi dla lubiących aktywny wypoczynek. Najbardziej znany punkt widokowy w tej małej miejscowości to ławka Asesora. Możemy z niej obserwować przepiękne widoki na panoramę Kartuz. Wspomniany asesor to potomek francuskiego oficera, który w XIX wieku pracował jako asesor sądowy w Kartuzach.
  4. Chmielno i jego ceramiczne tradycje. W tej małej miejscowości znajduje się Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. Nazwa pochodzi od słynnego garncarza Franciszka Necla. Zobaczymy w nim tradycyjne wzory, które były wytwarzane przez wielopokoleniowy warsztat. Wśród wzorów są kwiaty bzu, tulipany duże i małe, gwiazdy kaszubskie, rybie łuski, wianki i lilie. Poznamy tutaj tradycyjna ceramikę, która wywodzi się z kultury kaszubskiej.
  5. 100cznia to niezwykłe miejsce. Powstało tutaj niewielkie miasteczko, które składa się z siedemnastu 12-metrowych kontenerów. Znajdują się tutaj liczne punkty gastronomiczne. Organizuje się tutaj różnego rodzaju warsztaty, kino plenerowe, pchli targ. To z pewnością miejsce wyjątkowe, które warto zobaczyć.

Pomorze to niewyczerpana ilość atrakcji turystycznych, warte do zwiedzenia. Po więcej atrakcji w tym województwie warto zajrzeć na stronę https://fajnepodroze.pl/pomorze-atrakcje/

materiał zewnętrzny