Nie ma co ukrywać, że jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na wyróżnienie się z tłumu i zamanifestowanie swojej indywidualności jest ubranie się inaczej niż pozostali. W jaki sposób można to zrobić, by wyglądać jednocześnie modnie i stylowo? O tym w naszym poradniku.

Jak zamanifestować swój styl na mieście?

Tak jak mówiliśmy, najłatwiej to zrobić dzięki stworzeniu odpowiedniej stylizacji, zwłaszcza kontrastowej w stosunku do otoczenia. W oryginalnych stylizacjach warto postawić na akcent, który będzie inny od standardów obowiązujących w danym miejscu, przykładowo element odzieży lub biżuterię. Bardzo ciekawym wyróżnikiem stylizacji może się stać saszetka-nerka czy nakrycie głowy. Czasem nawet samo nieszablonowe zestawienie ze sobą elementów odzieży już staje się oryginalne.

Dobierając dodatki, warto pamiętać, że miasto to miejsce, w którym króluje swobodny styl, ale trzeba zachować właściwe proporcje. Jeśli wybierzemy ubiór skrajnie różny od tego, co jest powszechnie znane w danej sytuacji, to może się okazać, że zamiast zachwycić, narazimy się na śmieszność. W końcu sportowy dres założony na bankiet nie spotka się raczej z dobrym odbiorem uczestników takiego spotkania. Z kolei oficjalny, formalny strój założony na imprezę w klubie czy na spacer też raczej nikogo nie zachwyci.

Jak więc wyróżnić się i jednocześnie zachować umiar? Przede wszystkim trzeba mieć w głowie pewne standardy. Zasada ta dotyczy zarówno wyjść oficjalnych, jak i mniej formalnych. Na dalszym etapie można wprowadzać indywidualne elementy.

Najlepszy strój do zwiedzania

Podczas każdego wyjazdu chcemy się czuć swobodnie. Zrzucamy więc formalny strój do pracy i wskakujemy w luźniejsze ubrania. Jak stworzyć stylizację na weekend, by sportowy luz połączyć z unikalnym stylem? Przede wszystkim warto na pierwszym miejscu postawić własny komfort i wygodę. Tworząc stylizację na miasto, trzeba wziąć pod uwagę długie piesze wędrówki, a więc warto wybrać koszulkę i sportową kurtkę. Panie mogą założyć kurtkę do połowy uda.

Możemy również zaszaleć z kolorami. Sposobem na wyróżnienie niech jest wielobarwna lub wzorzysta koszulka, która będzie idealnie wyrażać nastrój beztroski. Może to być wygodna koszulka typu T-shirt w ciekawym kolorze. Do tego wystarczy uśmiech na twarzy i już będziemy przyciągać wzrok innych.

Skoro już wiemy, jakie ubrania wybrać na miasto, czas dobrać dodatki. Podstawę na wyjazd stanowią oczywiście dokumenty i telefon, których noszenie przez cały dzień w spodniach nie jest wygodne. Właśnie dlatego warto na tę okazję wybrać plecak czy nerkę. One również mogą wyróżniać się ciekawym wzorem czy kolorem. Dzięki temu łączymy wygodę z modnym wyglądem.

Stylizacja na luźne spotkania ze znajomymi

Wieczorne wyjścia to dla wielu młodych osób stały punkt tygodnia. Tutaj możemy sobie pozwolić na to, by połączyć luz z elegancją. W końcu w trakcie takich spotkań często poznajemy kogoś nowego, czy przypominamy o sobie starym znajomym. Nie od dziś wiadomo, że w kontaktach międzyludzkich liczy się pierwsze wrażenie, dlatego nie można zapomnieć o wizerunku.

Dość trudno jest wyróżnić się na tle osób, które odwiedzają pizzerie, kawiarnie i puby, dlatego paradoksalnie stylizacja stawiająca na klasykę może dzięki swojej prostocie okazać się oryginalna. Prosta, dzianinowa sukienka zachwyci i jednocześnie pozwoli podkreślić sylwetkę. Subtelne kolory odzieży można przełamać, zestawiając odzież z naszyjnikiem, saszetką czy wzorzystą bandanką. Stylizacje na spotkanie ze znajomymi mogą także wyróżnić się jeszcze innymi dodatkami. Jednym z nich będzie czapka z daszkiem, która zestawiona na zasadzie kontrastu z barwą sukienki będzie przykuwać wzrok.

A jakie elementy odzieży wybrać w chłodniejsze dni? W zasadzie nie trzeba zmieniać zbyt wiele w stylizacjach. Wystarczy dodać do sukienki kurtkę. Ochroni ona przed zimnem, ale krótszy model nie zasłoni dolnej części sukienki.

Odzież na wypad rowerowy

Stylizacja sportowa nie musi być nudna! Na wytyczonych ścieżkach rowerowych czy trasach za miastem można jeszcze mocniej zamanifestować swoją indywidualność. Warto jak zwykle na pierwszym miejscu postawić wygodę poruszania się w danym stroju. Przykładowe zestawienie to sportowe legginsy lub spodnie dresowe, a także koszulka treningowa. Panie dla wygody pod koszulkę mogą założyć specjalny biustonosz treningowy. Warto poszukać taki o ciekawym kolorze i wzorze, by wyróżnić się tymi elementami odzieży. Taki strój w połączeniu z elementami odblaskowymi z pewnością pozwoli wyróżnić się z tłumu.

Zestaw na grilla lub piknik

Jeśli wybieramy się na spotkanie ze znajomymi na świeżym powietrzu, również możemy zaprezentować swoją indywidualność. Znów najlepszym wyjściem będzie wygoda połączona z elegancją. Spotkania tego typu mają to do siebie, że są nieformalne i wielu jego uczestników już znamy. Można więc połączyć stylistykę sportową z klubową. Trzeba jednak pamiętać o proporcjach. A co jeśli wybieracie się na piknik w mniejszym gronie? Tutaj stylizacja powinna zależeć od tego, czy będzie on organizowany na działce czy na łące za miastem. Przykładowe zestawienie to prosta spódnica do kolan i ładna kolorowa koszulka typu T-shirt plus lekka bluza sportowa. Gdy będzie chłodniej, takie zestawienie będzie atrakcyjne i jednocześnie zapewni wygodę na łonie natury.

Która ze stylizacji podoba się Wam najbardziej?

materiał zewnętrzny