W 2021 roku można by świętować 128. urodziny trasy promowej łączącej angielski port Harwich z holenderskim Hoek van Holland. Mimo „zaawansowanego wieku” to połączenie, obsługiwane przez Stena Line jest dziś wciąż najdogodniejszym pomiędzy dwoma krajami, a na pokładzie na podróżnych czeka moc atrakcji.

Promem z Holandii do Anglii i z powrotem

Linia promowa łącząca angielski port Harwich z holenderskim Hoek van Holland obsługiwana przez Stena Line to najdogodniejsze połączenie promowe łączące dwa kraje. Trasa ta obsługiwana jest przez dwa nowoczesne promy: Stena Britannica i Stena Hollandica. Każdy z nich jest przystosowany do przewozów frachtowo–turystycznych. Mają po 240 metrów długości, a na pokład mogą zabrać aż 230 aut i 1200 pasażerów. Więcej o nich można dowiedzieć się tu: https://www.stenaline.pl/trasy/hoek–van–holland–harwich. Ze względu na ogromną popularność tego połączenia promy z Hoek van Holland do Anglii i z powrotem kursują dwa razy dziennie. Czas pokonywania tego dystansu przez prom jest różny, najkrótszy z tych rejsów na odcinku Holandia – Anglia trwa sześć i pół godziny, najdłuższy – dziewięć i pół godziny. Trasę tę promy pokonują zarówno w dzień, jak i w nocy.

Podróżuj we własnym stylu

Wielu podróżnych jako środek transportu wybiera prom nie tylko na trasie z Hoek van Holland do Anglii i z powrotem, ale i na innych odcinkach, by na pokład móc zabrać samochód. Dzięki temu od razu po opuszczeniu promu, można ruszyć w dalszą drogę na własnych warunkach. Nie bez znaczenia jest także to, że – w przeciwieństwie na przykład do podróży autobusem liniowym czy samolotem – na promie nie ma limitu bagażu, ani dopłaty do kolejnych walizek. Można wziąć tyle toreb, ile się jest w stanie samemu wnieść, wwieźć za pomocą wózka bagażowego lub w aucie. Tych, którzy nie chcą rozstawać się ze swoim zwierzakiem, do wyboru promu przekonuje także to, że w podróż można ruszyć z pupilem. Na pokładach dostępne są klatki dla zwierząt. Pupil może także spędzić podróż w samochodzie.

Komfortowe kabiny

Niezależnie od tego, który rejs na trasie Hoek van Holland – Harwich wybierzesz, czy w dzień czy w nocy, do Twojej dyspozycji będą różnego typu kabiny wyposażone w wygodne łóżka. Minimalistom wystarczy jednoosobowa kabina z oknem lub bez, ale do wyboru są także kabiny dla dwóch, trzech, czterech i pięciu osób. Różnią się one nie tylko ilością łóżek, ale i standardem. Rodzinom podróżującym z dziećmi do gustu przypadnie Family Class, a miłośnikom podróży w stylu VIP – luksusowe kabiny kapitańskie. Również osoby niepełnosprawne mogą wygodnie podróżować promem na tej trasie, korzystając z kabin przystosowanych do ich potrzeb. Promy oferują także Stena Plus Lounge, czyli miejsce, gdzie w ciszy i spokoju, można odpocząć w czasie podróży, zjeść smaczną przekąskę oraz korzystać z darmowego dostępu do internetu.

Atrakcje na pokładzie

Komfortowe kabiny kuszą wygodnym łóżkiem i regeneracją przed dalszą drogą, ale szkoda byłoby nie skorzystać z atrakcji dostępnych na pokładzie. Podróż przez morze na trasie Hoek van Holland – Harwich trwa kilka godzin, a ten czas można sobie umilić nie tylko obserwując spienione, morskie fale. Restauracje o zróżnicowanym menu, bary i kawiarnia zaspokoją głód i pragnienie nawet najbardziej wymagających smakoszy. Miłośników zakupów i łowców okazji z pewnością zainteresuje bogata oferta sklepu pokładowego. Spragnionym kontaktu z kulturą spodoba się kino na pokładzie promu. Aż chce się powiedzieć, że rejs na trasie Hoek van Holland – Harwich jest nie tylko etapem podróży, ale atrakcją samą w sobie. Ahoj, wskakujcie na pokład!