Znak - Szlak pieszy czarny

Kod szlaku: KP-4106s

Bydgoszcz Glinki – Solec Kujawski, im. Macieja Wdowickiego (pieszy, czarny)

Bydgoszcz - Piecki - Jezioro Jezuickie - dawna wieś Łażyn - Solec Kujawski

4.00 (79%) - 16 głosy

28.5 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Opis nadesłał AniolS

Szlak zaczyna się na bydgoskim osiedlu Glinki (pętla tramwajowa,. Do pomnika Ofiar Hitleryzmu  wiedzie twardymi drogami leśnymi. Od pomnika do obwodnicy (droga nr 10) mamy do pokonania kilka kilometrów interwałów. Sprawę utrudnia dodatkowo powszechnie występujący w Puszczy Bydgoskiej piasek oraz fakt, że szlak na pewnym odcinku pokrywa się ze szlakiem do jazdy konnej. Mimo tych małych przeciwności najdynamiczniejszy i najciekawszy odcinek szlaku. Za obwodnicą szlak prowadzi niezbyt przyjemną nowo budowaną / utwardzaną gruzem i kamieniami drogą. spotykamy żółty szlak im. bł. Czesława Jóźwiaka ( Brzoza – Nowa Wieś Wielka), z którym jeszcze będziemy wędrować w okolicy Łażyna., przecinamy trasę zielonego, dalej spotykamy czerwony z którym docieramy do kąpieliska Piecki  Od Piecek bez specjalnych niespodzianek twardymi drogami leśnymi docieramy do rezerwatu Łażyn  i dalej znowu do drogi nr 10. Po jej przecięciu drogami polno-leśnymi do miejsca pamięci , od którego do końca szlaku przy dworcu PKP w Solcu Kujawskim podróżujemy wraz ze szlakiem czerwonym. Kilkaset metrów od końca szlaku zainteresowani mogą odwiedzić muzeum straży pożarnej )Długość wg gps 29,5 km. Oznakowanie szlaku dobre. Początek dobry na trening, dalej można odpocząć i porozmawiać.

Trasy w okolicy

Trasa Bydgoszcz Glinki – Solec Kujawski, im. Macieja Wdowickiego - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Bydgoszcz Glinki – Solec Kujawski, im. Macieja Wdowickiego - ile km?

Długość trasy wynosi 28.5 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Bydgoszcz Glinki – Solec Kujawski, im. Macieja Wdowickiego ?

Na pokonanie tej trasy o długości 28.5 km należy przeznaczyć do 6 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Bydgoszcz Glinki – Solec Kujawski, im. Macieja Wdowickiego ?

Trasa Bydgoszcz Glinki – Solec Kujawski, im. Macieja Wdowickiego prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Bydgoszcz i Solec Kujawski. Regiony: Bydgoski (powiat), Bydgoszcz, i Puszcza Bydgoska. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 1 lutego 2023