Znak - Szlak pieszy zielony

Bydgoszcz – Tur (im. Rzeźniackiego, szlak pieszy, zielony)

Bydgoszcz Błonie - Tur

3.75 (75%) - 8 głosy

23 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Opis nadesłał AniolS

Długość wg gps 21,7 kmProsty szlak prowadzący z Bydgoszczy (pętla MZK na osiedlu Błonie) do miejscowości Tur. Biegnie w większości gruntowymi drogami leśnymi (miejscami piaszczystymi), na początku i końcu oraz w okolicach Zamościa odcinki dróg asfaltowych.W Białych Błotach szlak pokrywa się przez moment z ciekawą ścieżką dydaktyczną oraz ze szlakiem do jazdy konnej (czego jako rowerzysta bardzo nie lubię). Wzdłuż całej trasy ścieżki dydaktycznej ustawione są liczne tablice informacyjne.Szlak przecina Kanał Notecki razem z czarnym szlakiem Powstania Wielkopolskiego mostem kolejowym. Przeprawa przez most może stanowić dla niektórych pewien problem. Szlak słabo oznakowany, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości którędy biegnie, trzeba go pokonać w dwóch kierunkach.

Tekst publikowany dzięki uprzejmości Wojciecha Jagły i Klubu Turystów Pieszych “Piętaszki”

Bydgoszcz Błonie pętla MZK – wiaduktem – zejście z szosy 1,7 km – obwodnica 5,5 km – Murowaniec 8 km – Kanał Notecki 10 km węzeł szlaków (( czarny Bydgoszcz – Rynarzewo ) most kolejowy na Górnym Kanale Noteckim – pomnik Powstańców Wielkopolskich Zamość PKS 12 km – Rynarzewo PKP , PKS 13 km – Podlaski 16 km – Głęboczek 19 km węzeł szlaków ( Żółty Bydgoszcz – Pila Kalina ) – Żurczyn PKS 21 km – Tur PKS – 23 km.

Odnowiony w 2012 roku zielony szlak z Błonia do Turu nadal zachęca do przejścia przez pozbawiony wielu desek most kolejowy nad kanałem Noteckim, ale osoby z zaburzoną równowagą i obawiające się poślizgnięcia mogą go ominąć nadkładając trochę drogi i dochodząc wschodnim brzegiem kanału do mostu drogowego na szosie nr 5 i schodząc z ruchliwej szosy na drogę polną do przejazdu kolejowego (droga zachodnim brzegiem jest bezprawnie zagrodzona). Wrócił również do pierwotnego przebiegu przez dawne łąki w Murowańcu gdyż teraz to zabudowane uliczki. Szlak omija też bokiem od południa ogrodzone gospodarstwo i łąki Podlaski (koło bezimiennej mogiły).

W związku z powyższym mapa i dane GPS mogą być częściowo nieaktualne na opisanych odcinkach.

Aktualizacja maj 2020: Przebieg szlaku został częściowo zmieniony na odcinku od wiaduktu na Błoniu do okolic ścieżki dydaktycznej w Białych Błotach. Może więc się różnić względem mapy i załączonych plików GPS.

Trasy w okolicy

Trasa Bydgoszcz – Tur - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Bydgoszcz – Tur - ile km?

Długość trasy wynosi 23 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Bydgoszcz – Tur ?

Na pokonanie tej trasy o długości 23 km należy przeznaczyć do 6 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Bydgoszcz – Tur ?

Trasa Bydgoszcz – Tur prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany) i zielony. Miejscowości: Bydgoszcz i Tur. Regiony: Bydgoski (powiat) i Nakielski (powiat). Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2021