Znak - Szlak pieszy żółty

Kod szlaku: KP-204-y

Bydgoszcz – Wieleń Płn. PKP (Nadnotecki im J. Gorączko, pieszy, żółty)

Bydgoszcz - Nakło nad Notecią - Samostrzel - Białośliwie - Piła-Kalina - Wieleń Płn. PKP

3.80 (76%) - 5 głosy

173.1 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Aktualizacja 14 listopada 2021 r.

Na wysokości miejscowości Lisi Ogon wybudowana została trasa szybkiego ruchu S5 i nie da się pokonać tej trasy ulicą Pocztową.

Mapa przedstawia fragment szlaku na odcinku Bydgoszcz – Piła Kalina

Opis nadesłał AniolS

Odcinek Piła Kalina – Bydgoszcz żółtego szlaku zaczynającego się przynajmniej w miejscowości Trzcianka (niepotwierdzone)Szlak długi, atrakcji różnego rodzaju sporo, a czasu (zwłaszcza jesienią) mało.Można zwrócić uwagę m.in.:- Za Kaczorami szlak prowadzi nad jeziorem Kopcze. Jest to jezioro położone w rynnie polodowcowej o ciekawym kształcie i linii brzegowej. W miejscu gdzie szlak oddala się na kilkanaście/dziesiąt metrów od brzegu natrafiamy na ścinkę drzew co owocuje około pół kilometrowym spacerem przez przeszkody. Mniej więcej w połowie jeziora znika oznakowanie (stan na październik 2011), jak się okazuje godzinę później szlak nie prowadzi przez osadę Równopole (jak sugeruje mapa papierowa powiatu pilskiego), ale idzie, nieoznakowaną na pewnym odcinku, drogą po północnej stronie jeziora.- Za wsią Wolsko jest wzniesienie z dosyć długim zjazdem w stronę Białośliwia. Pochylenie nieduże, ale można się rozpędzić. Szlak pokrywa się tam częściowo ze ścieżką rowerową .- Dębowa Góra, od zachodniej strony szlak jest miejscami słabo oznakowany, prowadzi krętymi, wyboistymi, zarośniętymi ścieżkami. Za to po stronie wschodniej zdecydowanie lepiej. Droga wyraźna, szybki zjazd, prędkość wzrasta, a tu znowu niespodzianka. Kolejna ścinka. Może tym razem drzewa nie leżą na trasie, ale nawierzchnia jest całkowicie rozwalona przez ciężkie pojazdy.- Osiek n/Notecią – skansen budownictwa ludowego prezentujący architekturę wiejską (chałupy, stodoły, remiza, kuźnia) od XVIII do początku XX w..- Pałac w Samostrzelu, wybudowany w latach 1740 – 1749, wielokrotnie przebudowywany zgodnie z panującą modą, podobno jedna z najwspanialszych rezydencji rodowych Polski północnej. Znaczy się kiedyś, bo teraz pałac niszczeje.

Trasy w okolicy

Trasa Bydgoszcz – Wieleń Płn. PKP - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Bydgoszcz – Wieleń Płn. PKP - ile km?

Długość trasy wynosi 173.1 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Bydgoszcz – Wieleń Płn. PKP ?

Na pokonanie tej trasy o długości 173.1 km należy przeznaczyć 6-10 dni (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Bydgoszcz – Wieleń Płn. PKP ?

Trasa Bydgoszcz – Wieleń Płn. PKP prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie, wielkopolskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Anieliny, Arentowo, Bąkowo, Białe Błota, Białośliwie, Bielawy, Bnin, Brzostowo, Bydgoszcz, Dąbki, Dębówko Nowe, Dziembowo, Gorzeń, Grabówno, Jadwiżyn, Kaczory, Krostkowo, Lisi Ogon, Lubaszcz, Łochowo, Łodzia, Miasteczko Krajeńskie, Nakło nad Notecią, Osiek nad Notecią, Piła, Piła Kalina, Potulice, Rzadkowo, Rzęszkowo, Sadki, Samostrzel, Śmielin, Szubin, Trzeciewnica, Tur, Wolsko, Wyrzysk, Występ, i Żurczyn. Regiony: Bydgoski (powiat), Bydgoszcz, Bydgoszcz (powiat), Dolina Gwdy, Dolina Środkowej Noteci, Kotlina Toruńska, Krajna, kujawsko-pomorskie, Nakielski (powiat), Pałuki, pilski (powiat), Pojezierze Południowokrajeńskie, i wielkopolskie. Województwa: kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Ostatnia modyfikacja: 21 września 2022