Znak - Szlak pieszy zielony

Kod szlaku: KP-4120z

Nowa Wieś Wielka – Chrośna (pieszy, zielony)

Nowa Wieś Wielka - Chrośna

4.00 (79%) - 16 głosy

12 km

Pobierz ślad GPS: KML | GPX

Spis treści:   Mapa trasy | Opis  | Komentarze

Mapa

Opis

Tekst publikowany dzięki uprzejmości Klubu Turystów Pieszych “Horyzont” Solec Kujawski

Szlak powstał przy pomocy finansowej gminy Nowa Wieś Wielka. Opracowanie trasy: Barbara Biskupiak-Loks i Krzysztof Skorupka. Oznakowanie: Wiesław Galasiński. Uroczyste otwarcie i poświęcenie szlaku oraz pierwsze przejście odbyło się 8.09.2007r.

Wędrówkę zaczynamy przy Kościele Parafialnym w Nowej Wsi Wielkiej. Tam zaczyna się również szlak czerwony do Bydgoszczy. Obydwa szlaki początkowo prrzebiegają wspólnie asfaltową szosą w kierunku wschodnim. Po przekroczeniu przejazdu kolejowego, szlak czerwony skręca w kierunku półocym, a my idziemy dalej na wschód. Przekraczamy bocznicę kolejową CPN i po przejściu ok.500m skręcamy w lewo na północ

Idziemy brzegiem lasu (z prawej strony), po czym na najbliższym rozwidleniu skręcamy w prawo. Po krótkiej wędrówce wchodzimy na ścieżkę dydaktyczną “Buczyna”, która wytyczona i wykonana została przez Nadleśnictwo Solec Kujawski. Przez jakiś czas szlak i ścieżka dydaktyczna prowadzą razem. Wkraczamy na starą drogę do Leszyc. Pomnikowe lipy i strzeliste świerki oraz modrzewie budzą zachwyt wędrowców. Po wyjściu z lasu dochodzimy do skrzyżowania dróg, na którym widnieją znaki szlaku rowerowego “Świadkowie Historii”. Przekraczamy skrzyżowanie i po około 600m mijamy Leśnictwo Dębinka. Na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w lewo, na północ.

Na pierwszym rozwidleniu dróg, w niskim drzewostanie, skręcamy ukośnie w prawo.Po krótkiej wędrówce wchodzimy w wysoki las. Z prawej strony wzniesienia. Szlak po około 1200m zmienia kierunek i wychodzimy na dużą polanę ze zbiornikiem pożarowym. Tu możemy chwilę odpocząć, szczególnie w upalny dzień. Na najbliższym skrzyżowaniu dróg ponownie dostrzegamy niebieskie znaki szlaku rowerowego. Po przejściu około 600m szlak, którym idziemy łączy się z niebieski szlakiem pieszym im. Mariana Przybylskiego. Wkrótce dochodzimy do miejscowości Chrośna.

Na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w prawo i mijamy pierwsze zabudowania. Po ukośnym skręcie w lewo droga doprowadza nas do kapilczki przy asfaltowej szosy w Chrośnej. Tam obydwa szlaki, którymi zmierzamy dołączają do żółtego szlaku “Puszczańskiego”. Mijamy budynek dawnej szkoły a następnie świetlicę wiejską, przy której jest sklep spożywczy. W zasadzie w tym miejscu szlak się kończy.

Trasy w okolicy

Trasa Nowa Wieś Wielka – Chrośna - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Trasa Nowa Wieś Wielka – Chrośna - ile km?

Długość trasy wynosi 12 km (szczegóły)

ile czasu potrzeba na pokonanie trasy Nowa Wieś Wielka – Chrośna ?

Na pokonanie tej trasy o długości 12 km należy przeznaczyć do 4 godzin (szczegóły)

Gdzie znajduje się trasa Nowa Wieś Wielka – Chrośna ?

Trasa Nowa Wieś Wielka – Chrośna prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie (szczegóły)

Kategorie

Rodzaje szlaku: Szlak pieszy (znakowany). Miejscowości: Chrośna i Nowa Wieś Wielka. Regiony: Bydgoski (powiat) i Puszcza Bydgoska. Województwa: kujawsko-pomorskie.

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021